AGENDA
Família
Festes de Nadal
2017
Diferents espais
  • Bàscara
  • Boadella d'Empordà
  • Cantallops
  • Colera
  • Corçà
  • Cruïlles
  • L'Escala
  • El Far d'Empordà
  • Fortià
  • Llançà
  • Llers
  • Palafrugell
  • Palamós
  • Palau-saverdera
  • Pals
  • Peralada
  • Platja d'Aro
  • La Tallada d'Empordà
  • Vilajuïga
  • Vila-sacra
  • Castelló d'Empúries
  • Agullana
  • L'Armentera
  • Avinyonet de Puigventós
  • Les Escaules
  • Garrigàs
  • La Jonquera
  • Roses
  • Sant Miquel de Fluvià
  • Sant Llorenç de la Muga
  • Albons
  • La Bisbal d'Empordà
  • Borrassà
  • Cadaqués
  • Camallera
  • El Port de la Selva
  • Sant Feliu de Guíxols
  • Sant Pere Pescador
  • Santa Cristina d'Aro
  • L'Estartit
  • Vilabertran
  • Cistella
  • Esclanyà
  • Begur
  • Figueres
  • Regencós
  • Sant Climent Sescebes
  • Torroella de Montgrí
  • Garriguella
  • Darnius
  • Viladamat
  • Albanyà
  • Marzà (Pedret i Marzà)
  • Serra de Daró
  • Vilafant
  • Bellcaire d'Empordà

Quines de Nadal de l'Empordà!

Arriba el Nadal, i a l'Empordà això significa que comença la temporada de quines. Com que sabem (de primera mà!) que aquesta és una tradició molt arrelada al nostre territori, un any més hem volgut recollir totes les quines d'aquest Nadal 2017/2018. No perdeu de vista aquest recull perquè anirem actualitzant la informació.​ Molta sort!
 
 
Agullana
25 de desembre a les 19h
1 i 6 de gener a les 19h
Lloc: Sala de la Societat La Concòrdia
Organitza: La Concòrdia, AMPA i CE d'Agullana
 
 
Albanyà
30 de desembre a les 18h
Lloc: La Sala
 
 
Albons
25 i 26 de desembre a les 18:30h
1 i 6 de gener a les 18:30h
Lloc: Sala Nova d’Albons
 
 
L'Armentera
8, 10, 25 i 26 de desembre a les 19h
1 de gener a les 18h
6 de gener a les 19h
Lloc: Sala Nova
Organitza: C.F. L'Armentera
 
 
Avinyonet de Puigventós
16 de desembre a les 19h
Lloc: Sala de Mas Pau
25 i 26 de desembre a les 18h
Lloc: Bar Societat d'Avinyonet
Organitza: Futbol Club Avinyonet
 
Bàscara
2 de desembre a les 17h (quina per La Maratò)
23, 25, 26 i 30 de desembre a les 22h
Lloc: Pavelló Municipal
 
 
Begur
6 i 9 de desembre, 18h
Lloc: Casal de la Gent Gran
 
 
Bellcaire d'Empordà
10 de desembre a les 18h
Lloc: Sala del Local Social
 
 
La Bisbal d'Empordà
23 de desembre a les 18h (quina gastronòmica)
Lloc: Pavelló Firal
Organitza: Els Dracs
 
 
Borrassa
17 de desembre a les 17h
Lloc: Sala de l'Ateneu
Organitza: AMPA Escola Sant Andreu
 
26 de desembre a les 18h
Lloc: Sala de l'Ateneu
Organitza: FC Borrassà
 
 
Boadella d'Empordà
2 de desembre a les 21h (quina golfa)
8 i 17 de desembre a les 18h
25 de desembre a les 19h
Lloc: La Sala
Organitza: Associació Cultural i Juvenil Amics de Boadella
Col·labora: AMPA Escola Santa. Cecília
 
 
Cadaqués
9 de desembre a les 22h
Lloc: Pavelló
Organitza: Unió Esportiva Cadaqués
 
18 de desembre a les 17h
25 de desembre a les 18h
6 de gener a les 17h
Lloc: Bar Casino
Organitza: Societat l'Amistat
 
 
Camallera
23 i 30 de desembre a les 21:30h
Lloc: Cinema Sonora
Organitza: Club de Futbol de Camallera
 
 
Cantallops
8 i 26 de desembre a les 18:30h
Lloc: Societat La Concòrdia
Organitza: Societat La Concòrdia i Cantallops Acció Cultural
 
 
Castelló d'Empúries
10 de desembre a les obertura de portes a les 17h
Lloc: Sala Municipal
Organitza: Vailets de l'Empordà
 
 
Cistella
8 i 25 de desembre a les 19:30h
1 de gener a les 19:30h
Organitza: C.F. Cistella
 
 
Colera
8 i 26 de desembre a les 18h
16 i 23 de desembre a les 21:30h
25 de desembre a les 19h
1 de gener a les 19h
Lloc: Sala Polivalent
 
 
Corçà
23, 25 i 26 de desembre a les18h
1 de gener a les 18h
Lloc: Sala Municipal
Organitza: Colla Gegantera de Corçà
 
 
Cruïlles
25 i 26 de desembre a les 18:30h
1, 6 i 7 de gener a les 18:30h
Lloc: Sala de Cruïlles
Organitza: AE Monells
 
 
Darnius
8 i 25 de desembre a les 18h
1 de gener a les 18h
Lloc: Local Social La Concòrdia
Organitza: Societat Cultural i Recreativa La Concòrdia i l'AMPA de Darnius
 
 
L’Escala
6, 8 10, 17, 24 i 26 de desembre a les 18h
1 i 6 de gener a les 18h
Lloc: Centre Cultural Municipal ‘Xavier Vilanova’
Organitza: Centre Esportiu i Recreatiu (CER)
 
 
Esclanyà
16 de desembre, 17h
Lloc: Local Polivalent d'Esclanyà
 
 
L'Estartit
 
25 i 26 de desembre a les 18h
1 i 6 de gener a les 18h
Lloc: Sala Polivalent de l'Estartit
Organitza: UE l'Estartit i AMPA Escola Portitxol
 
 
Les Escaules
25 i 26 de desembre a les 19h
1 i 6 de gener a les 19h
Lloc: Cafè de la Societat
Organitza: Associació Unió Escaulenca
 
 
El Far d'Empordà
16 de desembre a les 18h
25 de desembre a les 19h
6 de gener a les 19h
Lloc: Centre Cívic
Organitza: Escola, Associació Juvenil Atalaia i Comissió de Festes
 
 
Fortià
2 de desembre a les 19
Lloc: Centre Cívic
Organitza: AMPA Teresa Pallejà
 
 
Figueres
18 de desembre, 20h
Lloc: Casa Andalusia
Organitza: Colla Castellera de Figueres
 
 
Garrigàs
3 de desembre a les 18h
9, 16, 23, 25 i 30 de desembre a les 22h
26 de desembre a les 19h
1 de gener a les 19h
6 de gener a les 22h
Lloc: Centre Cívic
 
 
Garriguella
6 de desembre a les 18h
Lloc: Sala Polivalent
Organitza: CE Garriguella
 
 
La Jonquera
6, 10, 17 i 25 de desembre a les 19h
Lloc: Societat ‘La Unió Jonquerenca’
Organitza: La Unió Jonquerenca i Creu Roja la Jonquera
 
 
Llançà
8, 10, 17 i 25 de desembre a les 19h
30 de desembre a les 22h
6 de gener, 19h
Lloc: Pavelló Municipal
Organitza: C.E. Llançà
 
 
Llers
3, 6, 8, 10, 17, 25 i 26 de desembre a les 19h
23 de desembre a les 21h
1, 6 i 8 de gener a les 19h
Lloc: Pavelló Municipal
Lloc: Club de Futbol de Llers
 
 
Palafrugell
3, 6, 8, 10, 17, 25 i 26 de desembre a les 18h
1 i 6 de gener a les 18h
Lloc: Centre Fraternal
Organitza: Centre Fraternal
 
 
Palamós
25 de desembre a les 18h
Lloc: Nau dels 50 metres
Organitza: Palamós C.F.
 
 
Palau-Saverdera
2, 23 i 30 de desembre a les 21h
3, 6, 8, 10, 17 i 26 de desembre a les 18:30h
16 i 25 de de desembre a les 19h
1 de gener a les 19h
6 de gener a les 21h
Lloc: Centre Cívic
Organitza: Associació de Quines.
 
 
Pals
16 de desembre a les 18h (a benefici de La Marató de TV3)
Lloc: Pavelló Poliesportiu
Organitza: Associació Obrim el Centre Cívic
 
 
Pedret i Marzà
2 de desembre a les 18h
Lloc: Centre Cívic
 
 
Peralada
10, 17, 25 i 26 de desembre a les 20h
30 de desembre a les 21h
1 i 6 de gener a les 20h
Lloc: Sala del Centre
 
 
Platja d'Aro
17 de desembre a les 16h (Quina Freak)
Lloc: Palau d'Esports i Congressos
Organitza: Associació Aro Cinema
 
 
Pont de Molins
25 de desembre a les 19h
Lloc: Local Polivalent
 
El Port de la Selva
10 de desembre a les 18h
Lloc: Espai Port
Organitza: AMPA CEIP Les Clisques
 
 
Regencós
17 de desembre a les 18h
7 de gener a les 18h
Lloc: Centre Cívic
 
 
Roses
3, 6, 8, 10, 17, 25, 26 i 30 de desembre a les 18:30h
17 de desembre a les 16:30h (quina infantil)
1, 6 i 7 de gener a les 18:30h
Lloc: Plaça Frederic Rahola
Organitza: AE Roses
 
 
Sant Climent Sescebes
25 de desembre a les 19h
30 de desembre a les 21:30h
6 de gener a les 19h
Lloc: Sala de La Societat
Organitza: Associació de Joves
 
 
Sant Feliu de Guíxols
8 de desembre a les 17h
Lloc: Centre Cívic Tueda
Organitza: Centre Cívic Tueda
 
26 de desembre a les 18h
Lloc: Espai per determinar
Organitza: Ateneu Deportiu Guíxols
 
 
Sant Llorenç de la Muga
8, 9, 23 i 25 de desembre a les 19h
6 de gener, 19h
Lloc: La Societat la Fraternitat
Organitza: F.C. Sant Llorenç de la Muga i La Societat la Fraternitat
 
 
Sant Miquel de Fluvià
3, 6, 8, 10, 17, 25 i 26 de desembre a les 19h
1 i 6 de gener a les 19h
Lloc: Local Social
Organitza: Associació Cultural 'La Gresca'
 
 
Sant Pere Pescador
16, 23 i 30 de desembre a les 18h
Lloc: Centre Cívic
 
 
Santa Cristina d'Aro
26 de desembre a les 18h
30 de desembre a les 22h
1 de gener a les 18h
Lloc: Espai Ridaura
Organitza: Colla Els Merlots
 
 
Serra de Daró
23 de desembre a les 23h (quina eròtica)
Lloc: Sala Polivalent
Organitza: Jovent de Serra
 
 
La Tallada d'Empordà
16 i 25 de desembre a les 17:30h
Lloc: CEM l'Empordanet
 
 
Torroella de Montgrí
25 i 26 de desembre, 18h
Lloc: Pavelló del Guillem de Montgrí
Organitza: UE Torroella
 
 
Vilabertran
2 de desembre a les 18h (quina familiar)
25 i 26 de desembre a les 19h
6 de gener, 19h
Lloc: Sala Gran del Centre
 
 
Viladamat
10, 17, 25 i 26 de desembre a les 18h
30 de desembre a les 22h (eròtica
1, 6 i 7 de gener a les 18h
 
 
Vilafant
16, 23 i 30 de desembre a les 21:30h
25 i 26 de desembre a les 18:30h
5 de gener a les 21:30h
1 i 6 de gener a les 18:30h
Lloc: Centre Cultural i Esbarjo
Organitza: Centre Cultural i Vilafant FC
 
 
Vilajuïga
9 de desembre a les 19h (quina infantil)
16, 25 i 30 de desembre a les 19h
Lloc: Centre Cultural i Esportiu
 
 
Vila-Sacra
25 i 26 de desembre a les 19:30h
30 de desembre a les 22h (eròtica)
6 de gener a les 19:30h
Lloc: Centre Cívic
Organitza: U.E. Vila-sacra
 

Et pot interessar

Diumenge 17 de desembre, 19h
Castell d'Aro
pastorets_roses_nadal
Dissabte 23 de desembre, 18:30h
Roses
Els Pastorets
Dimarts 26 de desembre, 18h
Lleida
Diumenge 17 de desembre, 19h
Bàscara
Diumenge 14 de gener, 18h
La Bisbal d'Empordà
Dijous 28 de desembre, 20:30h
Palamós
L'aventura de Nadal
Del 26 de desembre al 4 de gener
Mollerussa
Zum Zum
Dissabte 16 de desembre, 18h
Alpicat