Família
,
2016
Festes de Nadal
Pobles de l'Empordà
Empordà

Quines de Nadal a l'Empordà!

Arriba el Nadal, i a l'Empordà això significa que comença la temporada de quines. Com que sabem (de primera mà!) que aquesta és una tradició molt arrelada al nostre territori, un any més hem volgut recollir totes les quines d'aquest Nadal 2016/2017. No perdeu de vista aquest recull perquè anirem actualitzant la informació. Però si al teu poble s'organitza una quina i no l'hem recollit aquí, feu-nos-ho saber a agenda.emporda@surtdecasa.cat.
Molta sort!
 
 
Agullana
 
10 i 25 de desembre, 19h
1 de gener, 19h
Lloc: Sala de la Societat La Concòrdia d'Agullana
 
 
Albons
 
10 de desembre, 23h (quina eròtica)
4, 6, 8, 18, 25 i 26 de desembre, 18:30h
1 i 6 de gener, 18:30h
Lloc: Sala Nova d’Albons
Organitza: AMPA La Branca i Futbol Albons
 
 
L'Armentera
 
4, 8, 25 i 26 de desembre, 19h
1 de gener, 18h (quina infantil)
6 de gener, 19h
Lloc: Sala Nova
Organitza: C.F. L'Armentera
 
 
Avinyonet de Puigventós
 
17 de desembre, 18h
Lloc: Bar Social d'Avinyonet
Organitza: Futbol Club Avinyonet
 
25 i 26 de desembre, 19h
Lloc: Centre Cultural Mas Pau
Organitza: Futbol Club Avinyonet
 
 
Bàscara
 
10 de desembre, 17h (quina per La Maratò)
23, 25 i 26 de desembre, 22h
1, 5 i 7 de gener, 22h
Lloc: Pavelló Municipal
 
 
Borrassà
 
26 de desembre, 18h
Lloc: Centre Cívic i Social
Organitza: Futbol Club Borrassà
 
Begur
 
3 de desembre, 18h (en benefici de la Fundació Oncolliga Girona)
Lloc: Casal de la Gent Gran
 
18 de desembre, 17:30h (en benefici de l'AMPA de l'Escola Olivar Vell)
Lloc: Local Polivalent d'Esclanyà
 
18 de desembre, 18h (en benefici del Casal de la Gent Gran)
Lloc: Casal de la Gent Gran
 
 
La Bisbal d'Empordà
 
10 de desembre, 18:30h
Lloc: Pavelló Firal
Organitza: Fundació Oncolliga
 
11 de desembre, 18h
Lloc: Pavelló Firal
Organitza: Atlètic Bisbalenc
 
1 de gener, 18h
Lloc: Pavelló Firal
Organitza: CE Bisbal Bàsquet
 
7 de gener, 19h
Lloc: Pavelló Firal
Organitza: Els Dracs
 
 
Biure
 
4 de desembre, 17h
10 de desembre, 22h (quina eròtica)
1 i 7 de gener, 18:30h
Lloc: Centre Cívic de Biure
 
 
Boadella i les Escaules
 
8 i 18 de desembre, 18h
25 de desembre, 19h
Lloc: La Sala
Organitza: Associació Cultural i Juvenil Amics de Boadella
Col·labora: AMPA Escola Santa. Cecília
 
 
Borrassà
 
18 de desembre, 17h
Lloc: Sala de l'Ateneu
Organitza: AMPA Escola Sant Andreu
 
26 de desembre, 18h
Lloc: Sala de l'Ateneu
Organitza: FC Borrassà
 
 
Cadaqués
 
10 de desembre, 22h
Lloc: Pavelló
Organitza: Unió Esportiva Cadaqués
 
18 de desembre, 17h
25 de desembre, 18h
6 de gener, 17h
Lloc: Bar Casino
Organitza: Societat l'Amistat
 
 
Calonge - Sant Antoni
 
18 i 25 de desembre, 18h
7 de gener, 18h
Lloc: Sala Fontova
 
26 de desembre, 18h
7 de gener, 18h
Lloc: Palau Firal
 
 
Camallera
 
17 de desembre, 21:30h
7 de gener, 21:30h
Lloc: Cinema Sonora
Organitza: Club de Futbol de Camallera
 
 
Cantallops
 
8 i 26 de desembre, 18:30h
Lloc: Societat La Concòrdia
Organitza: Societat La Concòrdia
 
 
Castell - Platja d'Aro
 
10 de desembre, 17h
Lloc: Pavelló d'Esports de Castell d'Aro
Organitza: AMPA Escola Fanals d'Aro
 
18 de desembre, 17h (Quina Freak)
Lloc: Sala Polivalent
Organitza: Associació Aro Cinema
 
18 de desembre, 17h
Lloc: Centre Cívic Vicenç Bou
Organitza: Els Descarrilats
 
 
Castelló d'Empúries
 
11 de desembre, 17h (XocoQuina)
Lloc: Sala Municipal
Organitza: Vailets de l'Empordà
 
 
Cistella
 
8 i 25 de desembre, 19:30h
1 de gener, 19:30h
Organitza: C.F. Cistella
 
 
Colera
 
8 de desembre, 17h
10 i 17 de desembre, 21:30h
25 i 26 de desembre, 18h
1 de gener, 18h
6 de gener, 17h
Lloc: Sala Polivalent
 
 
Corçà
 
17 de desembre, 17h (quina de les joguines)
17, 18, 25 i 26 de desembre, 18h
1 de gener, 18h
Lloc: Sala Municipal
Organitza: Colla Gegantera de Corçà
 
 
Cruïlles
 
18, 25 i 26 de desembre, 18:30h
1 i 6 de gener, 18:30h
Lloc: Sala de Monells
Organitza: AE Monells
 
 
Darnius
 
8, 25 de desembre, 18h
1 de gener, 18h
Lloc: Local Social La Concòrdia
Organitza: Societat Cultural i Recreativa La Concòrdia i l'AMPA de Darnius
 
 
L’Escala
 
3 de desembre, 17h (quina infantil)
Lloc: Plaça Víctor Català
Organitza: Centre Esportiu i Recreatiu, amb col·laboració amb l'ADET
 
6, 8 11, 18, 25 i 26 de desembre, 18h
1 i 6 de gener, 18h
Lloc: Centre Cultural Municipal ‘Xavier Vilanova’
Organitza: Centre Esportiu i Recreatiu (CER)
 
 
El Far d'Empordà
 
17 de desembre, 18h
25 de desembre, 19h
6 de gener, 19h
Lloc: Centre Cívic
 
 
Figueres
 
17 de desembre, 21:30h
Lloc: Bar de La Cate
Organitza: Casal Popular La Figa
 
18 de desembre, 18h
Lloc: Casa Andalusia
Organitza: Colla Castellera de Figueres
 
 
Fortià
 
10 de desembre, 19
Lloc: Centre Cívic
Organitza: AMPA Teresa Pallejà
 
 
Garrigàs
 
10, 17 i 25 de desembre a les 22h
26 de desembre, 19h
1 de gener, 19h
6 i 7 de gener, 22h
Lloc: Centre Cívic
 
 
Garriguella
 
6 i 26 de desembre, 19h
Lloc: Sala Polivalent
Organitza: CE Garriguella
 
 
La Jonquera
 
4 de desembre, 19h
Lloc: Societat ‘La Unió Jonquerenca’
Organitza: Creu Roja la Jonquera
 
11, 18 i 25 de desembre, 19h
1 i 6 de gener, 19h
Lloc: Societat ‘La Unió Jonquerenca’
Organitza: La Unió Jonquerenca
 
 
Llançà
 
8, 11, 18 i 25 de desembre, 19h
6 de gener, 19h
Lloc: Pavelló Municipal
Organitza: C.E. Llançà
 
 
Llers
 
4, 6, 8, 11, 18, 25 i 26 de desembre, 19h
1, 6 i 8 de gener, 19h
Lloc: Pavelló Municipal
Lloc: Club de Futbol de Llers
 
 
Navata
 
17 de desempre, 17h
Lloc: Gimnàs de l'Escola
Organitza: AMPA del CEIP J. Vallmajó
 
25 i 26 de desembre, 19:15h
Lloc: Gimnàs de l'Escola
Organitza: Club de Futbol Navata
 
 
Palafrugell
 
4, 6, 8, 11, 18, 25 i 26 de desembre, 18h
1 i 6 de gener, 18h
Lloc: Centre Fraternal
Organitza: Centre Fraternal
 
 
Palamós
 
25 de desembre, 18h
Lloc: Nau dels 50 metres
Organitza: Palamós C.F.
 
 
Palau-Saverdera
 
3 de desembre, 22h
4, 6, 8, 11, 18 i 26 de desembre, 18:30h
10 de desembre, 22h (Quina especial 'El Joc del Pernil')
17 de desembre, 19h (Quina Nit del Tió)
25 de desembre, 19h
1 de gener, 18:30h (Sorteig d'un viatge a Canàries)
6 i 8 de gener, 18:30h
7 de gener, 22h (Quina nit d'experiències)
Lloc: Centre Cívic
Organitza: Associació de Quines.
 
 
Pals
 
10 de desembre, 18h (a benefici de La Maratò de TV3)
Lloc: Pavelló Poliesportiu
Organitza: Associació Obrim el Centre Cívic
 
 
Pedret i Marzà
 
4 de desembre, 17h
Lloc: Centre Cívic
 
 
Peralada
 
11, 18, 25 i 26 de desembre, 20h
1, 6 i 8 de gener, 20h
Lloc: Sala del Cafè del Centre
 
 
El Port de la Selva
 
11 de desembre, 18h
Lloc: Espai Port
Organitza: AMPA CEIP Les Clisques
 
 
Regencós
 
17 de desembre, 22h (a benefici de La Marató de TV3)
7 de gener, 22h
Lloc: Centre Cívic
 
 
Roses
 
6, 8, 11, 18, 25 i 26 de desembre, 16:30h
1, i 6 de gener, 16:30h
17 de desembre, 16:30h (quina infantil)
Lloc: Plaça Frederic Rahola
Organitza: AE Roses
 
16 de desembre, 21h
Lloc: INS Illa de Rodes
Organitza: Alumnes de 4t d'ESO
 
 
Sant Feliu de Guíxols
 
9 de desembre, 17h
Lloc: Centre Cívic Tueda
 
26 de desembre, 18h
Lloc: Sala Las Vegas
Organitza: Ateneu Deportiu Guíxols
 
 
Sant Climent Sescebes
 
25 de desembre, 19h
7 de gener, 19h
Lloc: La Sala
Organitza: Associació de Joves
 
 
Sant Llorenç de la Muga
 
3 de desembre, 19h
Lloc: La Societat la Fraternitat
Organitza: La Societat la Fraternitat
 
10 i 25 de desembre, 19h
6 i 7 de gener, 19h
Lloc: La Societat la Fraternitat
Organitza: F.C. Sant Llorenç de la Muga
 
 
Sant Miquel de Fluvià
 
4, 6, 8, 11, 18, 25 i 26 de desembre, 19h
1 i 6 de gener, 19h
Lloc: Local Social
Organitza: Associació Cultural 'La Gresca'
 
 
Sant Pere Pescador
 
11, 18 i 26 de desembre, 18h
Lloc: Centre Cívic
Organitza: AMPA Escola Llagut, Associació de Jubilats La Rectoria, Club de Vòlei Sant Pere
 
 
Santa Cristina d'Aro
 
26 de desembre, 18h
1 de gener, 18h
Lloc: Espai Ridaura
Organitza: Colla Els Merlots
 
 
La Selva de Mar
 
8 de desembre, 18h
Lloc: Els Estudis
Organitza: Selvatans CF
 
 
Serra de Daró
 
23 de desembre, 23h (quina eròtica)
Lloc: Sala Polivalent
Organitza: Jovent de Serra
 
 
Siurana d'Empordà
 
25 de desembre, 19h
Lloc: Centre Cívic
Organitza: Unió Esportiva Siurana
 
 
La Tallada d'Empordà
 
25 de desembre, 17:30h
Lloc: La Tallada
 
1 de gener, 18h
Lloc: Casal de Tor
 
 
Terrades
 
18 de desembre, 18:30h
Lloc: La Societat
Organitza: ISOM Diversitat Funcional
 
 
Torroella de Montgrí
 
25 i 26 de desembre, 18h
1 i 6 de gener, 18h
Lloc: Pavelló del Guillem de Montgrí
Organitza: UE Torroella
 
25 de desembre, 18h
1 de gener, 18h
Lloc: Sala Polivalent de l'Estartit
Organitza: UE l'Estartit i AMPA Escola Portitxol
 
 
Ullà
 
26 i 27 de desembre, 17:30h
1 i 3 de gener, 17:30h
Lloc: Sala Polivalent
 
 
Ventalló
 
26 de desembre, 18:30h
Lloc: Pavelló Municipal
Oganitza: AMPA de Ventalló
 
 
Vilabertran
 
10 de desembre, 18h (quina familiar)
25 i 26 de desembre, 19h
6 de gener, 19h
Lloc: Sala Gran del Centre
 
 
Viladamat
 
11, 18, 25 i 26 de desembre, 18h
1 i 6 de gener, 18h
Lloc: Local Social
 
 
Vilafant
 
18, 25 i 26 de desembre, 18:30h
1 i 6 de gener, 18:30h
Lloc: Centre Cultural i Esbarjo
Organitza: Centre Cultural i Vilafant FC
 
 
Vilajuïga
 
10 de desembre, 19:30h (quina infantil)
17 de desembre, 19h
25 de desembre, 21h
26 de desembre, 18h
6 de gener, 21h
Lloc: Centre Cultural i Esportiu
 
 
Vilamalla
 
17 de desembre, 20:30h
Lloc: Centre Cívic
Organitza: AMPA Escola Josep Ribot i Olivas
 
26 de desembre, 19h
Lloc: Pavelló Municipal
Organitza: FC Vilamalla
 
 
Vila-Sacra
 
25 de desembre, 18:30h
1, 6 i 8 de gener, 18:30h
Lloc: Centre Cívic
Organitza: U.E. Vila-sacra
 
 
Vilatenim
 
18 de desembre, 17h (quina solidària)
Lloc: Restaurant Pa Volador
Organitza: Fundació Altem
 
 
Vilaür
 
18 de desembre, 18h
Lloc: Centre social

Degut a la COVID-19 consulteu la web de l'organització per possibles canvis d'última hora

formulari esdevenimets agenda

Et pot interessar

A prop