AGENDA
Música
Emergent, 2018, Festival Emergent,
2018
Del 28 de juny al 7 de juliol, 21h
  • Sarrià de Ter, Quart, Madremanya, Cervià de Ter, Vilablareix i Fornells de la Selva
Diversos espais

14è Festival Emergent

14a edició de l’Emergent, festival d’arts escèniques que es duu a terme en diferents pobles del Gironès i que té entre els seus objectius principals: animar i donar sortida a nous creadors emergents de les arts escèniques, socialitzant la cultura en poblacions petites per ajudar a fer-la més accessible.

L’Emergent proposa sorprendre constantment l’espectador amb una ràpida successió d’actuacions de diversos i molt variats gèneres escènics (dansa, música, titelles, màgia, clowns, monòlegs, poesia, audio-visuals, ombres xineses, malabars, contes, mim, acròbates…..).

Programa: 

Dijous 28 de juny | Sarrià de Ter | 21h:
Gossos | Planeta Impro | Sara Terraza & The Black Sheep | Pere Rafart | Leonmanso | Marc Lapuerta. 

Divendres 29 de juny | Quart | 21h: 
Cris Juanico | Cia. Zero en conducta | Eduard Canimas | Duo Leti & Fer | Circ Pistolet | Guillem Ramisa.

Dissabte 30 de juny | Cervià de Ter | 21h: 
Quico el Célio, el Noi i el Mut de Ferreries | Jorge Luengo | Mazoni | Circ Los | Daniel Lumbreras | Xarivari Blues. 

Dijous 5 de juliol | Vilablareix | 21h: 
Judit Neddermann | Planeta Impro | Wom Quartet | Slow Olou | Roger Pistola | Cia Vaques. 

Divendres 6 de juliol | Fornells de la Selva | 21h: 
Andrea Motis & Joan Chamorro & Josep Traver | Mr. Barti | Matthew Mcdaid | Maria Villate | Ju | The Flamingos Company.

Dissabte 7 de juliol | Madremanya | 21h: 
The Sey Sisters | Jorge Luengo | Damià Olivella | Mr. Barti | Victor Branch | The Beatbox Collective.

*Consulta la programació (aquí)

Preu: 

 

8€ anticipada i a l’Ajuntament de cada municipi
12€ per persona a taquilla
Abonament per 6 dies: 40€ | Per 3 dies: 22€ 
Menors de 12 anys: gratuït
Compra les entrades (aquí)

Organitza: 

Associació Fringe i Consell Comarcal del Gironès

Col·labora: 

Fundació Sgae

Més informació: 

Et pot interessar

Bauhaus, Disseny, Arquitectura
Dimecres 27 de novembre, 19h
Girona
Espectacle de dansa 'Y pq John Cage?' de Jorge Dulton i Guillem Mont de Palol
Divendres 29 de novembre, 20h
Celrà
Espectacle 'No es país per a negres' de Silvia Albert Sopale
Diumenge 24 de novembre, 19h
Banyoles
Concert de Chicuelo i Marco Mezquida a olot, 2019
Divendres 20 de desembre, 22h
Olot
Lisard Tranis i Lali Ayguadé
Dimecres 27 de novembre, 20h
Barcelona
Pau Riba i la banda The Mortimers
Divendres 24 de gener, 22h
Tarragona
Papa Topo
Djous 28 de novembre, 21:30h
Lleida
Espectacle 'Flou Papagayo' de la companyia Mumusic Circus
Dissabte 7 de desembre, 18h
Porqueres