Jump to navigation
Divendres 29 de març, 19:30h
Divendres 29 de març, 24h
Dissabte 30 de març
Dies 29 i 30 de març
Dissabte 30 de març, tot el dia
Del 17 al 30 de març
Del 29 al 31 de març
Programa de la 19ª edició de la Fira Mediterrània de Manresa.
PROGRAMADijous 6 d'octubre 09:30h | Teatre Kursaal, sala petita Pepino Pascual, 'Essències'
11h | Sala Els Carlins La Teta Calva, '’Or de Jeremies'
11h - 18h | CC El Casino Exposició 'Les festes de foc als Pirineus'
11h | Teatre Kursaal, sala petita Pepino Pascual, 'Essències'
11:45h | Llotja PRO/Showcase Yacine & The Oriental Groove, 'Mediterranean Clash'
15:30h | Teatre Conservatori Cia. Mariantònia Oliver, 'Volen, volen'
15:30h | Teatre Kursaal, sala petita Pepino Pascual, 'Essències'
18h | Llotja PRO/Showcase Carola Ortiz Grup, 'Sirin'
19:45h | Plaça Major FRIKAR dance company & Raynald Colom, 'Vertical dance'
20h | Plaça Major David Carabén, Mercè Sampietro, Cabo San Roque i Toni Mira, 'Cadàver Exquisit: un joc de creació col·lectiva'
21h | Teatre Kursaal, sala gran Kepa Junkera & Chango Spasiuk, 'Mar de Fuelles'
22h | Taverna Estrella Damm Criatures, Final Concurs Sons
22:15h | Itinerant, inici pati Teatre Kursaal Hańba!, 'Hańba!'
22:30h | Voilà Alidé Sans, 'Eth Paradís ei en tu'
22:30h | Taverna Estrella Damm Barcelona Ethnic Band, final Concurs Sons
23:30h | Taverna Estrella Damm La Puça Diatònica, final Concurs Sons
23h | Taverna Estrella Damm Saurí, final Concurs Sons
Divendres 7 d'octubre 09:30h | Teatre Conservatori Terratrèmol Produccions, 'Víctor Català, la senyoreta de l'Escala'
11h | Sala Els Carlins Cia Mea Culpa, 'El darrer dia del Cafè de la Granota'
11h | Teatre Conservatori Terratrèmol Produccions, 'Víctor Català, la senyoreta de l'Escala'
16:30h | Plaça Major Cucanya de la Plaça Nova de Barcelona, 'Associació de Festes de la Plaça Nova'
16:30h | Plaça Major Tombs Creatius, 'Xics del Xurrac'
17h | Sala Els Carlins Cia Mea Culpa, 'El darrer dia del Cafè de la Granota'
17h | Plaça Sant Domènec El Pájaro Carpintero, 'Sonarium'
17h | Llotja PRO/Showcase Gener, 'Oh, germanes!'
17:30h | Plaça Sant Domènec Professor Karoli, 'Karoli l'home roda'
18h | Plaça Crist Rei PereHosta, 'Open Door'
18h | Teatre Kursaal, pati Compañía Leonor Leal, 'La Mujer Habitada'
18:30h | Itinerant, inici Plaça Espanya Cia. LaDinamo, 'Music on Cycles'
19h | Teatre Kursaal, pati Daniel Doña, 'A pie de calle'
19h | Plaça Sant Domènec Cie Hydragon, 'La Corde et On'
19h | El Sielu Didier Laloy & Kathy Adam, 'Belem'
19:30h | Carrer del Balç Escarlata Circus, 'Corroc'
19:30h | Itinerant, inici, Plana de l'Om Hańba!, 'Hańba!'
20h | Espai Òmnium - D'arrel Amants de Lulú, 'Joc d'Amants'
20h | Taverna Estrella Damm Edu Miranda Trio, 'Edu Miranda Trio'
20h | Teatre Kursaal, sala gran Rozalén, 'Quién me ha visto'
20:15h | Teatre Kursaal, pati Compañía Leonor Leal, 'La Mujer Habitada'
20:30h | L'anònima Guillem Albà & Clara Peya, 'Pluja'
20:30h | Plaça Sant Domènec La Fem Fatal, 'Anton i Polina'
21h | El Sielu Bachar Mar-Khalifé, 'Yabalad'
21:30h | Sala Stroika Doctor Prats, 'Aham Sigah'
21:30h | Sala Stroika Ebri Knight, 'Foc!'
21:30h | Sala Stroika Gertrudis, 'Gertrudis'
21:30h | Museu Comarcal de Manresa Joana Gomila, 'Folk Souvenir'
22h | Teatre Conservatori ASPENCAT, acústic amb Orquestra, 'Cap a la Mediterrània. Amb la Camerata Bacasis'
22h | Taverna Estrella Damm Kalàscima, 'Psychedelic Trance Tarantella'
22h | Baixada dels Jueus Produccions de Ferro, 'Peccatum'
22h | Espai Òmnium - D'arrel Meandre, 'Ball amb Meandre'
22:30h | Teatre Kursaal, sala petita FRIKAR dance company, 'Leahkit'
22:30h | L'anònima Guillem Albà & Clara Peya, 'Pluja'
22:30h | Voilà Hańba!, 'Hańba!'
23h | El Sielu Chicuelo & Marco Mezquida, 'Chicuelo & Marco Mezquida'
23h | Sala Els Carlins Cia. Sala Trono, 'You Say Tomato'
23:30h | Espai Òmnium - D'arrel Cobla la Mitja Lluna, 'Cobla la Mitja Lluna'
00h | Taverna Estrella Damm Baloji, '64 Bits & Malachite'
Dissabte 8 d'octubre 11h | Plaça Major Cucanya de la Plaça Nova de Barcelona, 'Associació de Festes de la Plaça Nova'
11h | Plaça Sant Domènec El Pájaro Carpintero, 'Sonarium'
11h | Plaça Major Tombs Creatius, 'Xics del Xurrac'
11:30h | Plaça Sant Domènec Professor Karoli, 'Karoli l'home roda'
12h | Itninerant, inici Plaça Espanya Cia. LaDinamo, 'Music on Cycles'
12h | Parc de la Seu Fire Warriors Sound, 'Dub Corner'
12h | Parc de la Seu Instròniks, 'Dub Corner'
12h | Teatre Kursaal, pati Marc Buxaderas, 'Posa un discapacitat a la teva vida'
12h | Parc de la Seu Rebelmadiaq Sound, 'Dub Corner'
12h | Parc de la Seu The Rigodonians, 'Dub Corner'
12:15h | Teatre Kursaal, pati Colectivo El Brote, 'Quebradas e imperfectas'
12:30h | Plana de l'Om PereHosta, 'Open Door'
13h | Itinerant, inici Plaça Crist Rei Focus Cervera, 'Bombollers de Cervera i Cérvol Tibau'
13h | Plaça Sant Domènec La Fem Fatal, 'Anton i Polina'
17h | Llotja PRO/Showcase Alessio Arena, 'La Secreta Danza'
17h | Itinerant, inici Plaça Crist Rei Focus Cervera, 'Bombollers de Cervera i Cérvol Tibau'
17h | Sala Els Carlins Grup de Teatre de l’A.C.R. de Fals, 'Método 33'
17h | Plaça Europa Hora de Joglar, 'Imaginatour'
17h | Plaça Sant Domènec Professor Karoli, 'Karoli l'home roda'
17:30h | Itninerant, inici Plaça Espanya Cia. LaDinamo, 'Music on Cycles'
17:30h | Teatre Conservatori Orquestra Integrada, 'Música en comunitat'
18h | Plana de l'Om Colla Castellera dels Tirallongues de Manresa, 'Actuació castellera'
18h | Plana de l'Om Colla Castellera Xicots de Vilafranca, 'Actuació castellera'
18h | El Sielu Rosalía & Raül, 'Rosalía & Raül'
18h | Plaça Europa Soroll Blanc, 'Soroll Blanc'
18h | Espai Òmnium - D'arrel UNA, 'UNA'
18:30h | Taverna Estrella Damm Djmawi Africa, 'Djmawi Africa'
18:30h | Carrer del Balç Escarlata Circus, 'Corroc'
18:30h | Plaça Sant Domènec La Fem Fatal, 'Anton i Polina'
18:30h | Plaça Crist Rei PereHosta, 'Open Door'
19h | Plaça Europa Darlas Qwart, '8'
19:30h | Teatre kursaal, sala petita Enric Montefusco & Buena Suerte, 'Tata Mala'
19:45h | Itinerant, inici Plaça Crist Rei Focus Cervera, 'Bombollers de Cervera i Cérvol Tibau'
20h | El Sielu Belda & Sanjosex, 'Càntut'
20h | Espai Òmnium - D'arrel Driana, 'Projecte (R)obert'
20h | L'anònima Guillem Albà & Clara Peya, 'Pluja'
20h | Plaça Europa O Val das Mouras, 'Rosalía'
20:30h | Plaça Sant Domènec Tio Teronen Semeak, 'FreshCool'
21h | Teatre Kursaal, sala gran Coetus amb Carles Dénia, 'Coetus amb Carles Dénia'
21h | Plaça Europa El Fugitiu, 'El Fugitiu'
21h | L'anònima Roland Olbeter, 'El Somni de Gulliver'
21:30h | Taverna Estrella Damm Cobla Catalana dels Sons Essencials i Agrupament d'Esbarts Dansaires, 'Nit de ball folk / Nit Esporògena'
21:30h | Sala Els Carlins Grup de Teatre Paranys, 'No et vesteixis per sopar'
22h | Espai Òmnium - D'arrel Marc del Pino Trio, 'Marc del Pino Trio'
22h | Plaça Europa Scarecrow, 'The Last'
22;30h | Teatre Conservatori Mayte Martín, 'Al Flamenco por testigo'
22:45h | Taverna Estrella Damm Fetén Fetén, 'Nit de ball folk'
23h | Sala Els Carlins La Bella Ensemble, 'Diari d'una miliciana'
23h | Sala Stroika MAZAGAN & Hamid El Hadri, 'MAZAGAN & Hamid El Hadri'
23:30h | Espai Òmnoim - D'arrel TresCant, 'De la nostra terra estant'
00h | Sala Stroika Fanfare Ciocarlia, 'Onwards To Mars! - 20 years'
00h | Taverna Estrella Damm Spontus & Manu Sabaté, 'Nit de ball folk / An huneour'
Diumenge 9 d'octubre 07h | Plana de l'Om Agostino Iacurci i Federació de Catifaires de Catalunya, 'Catifa de flors'
11h | Plaça Major Cucanya de la Plaça Nova de Barcelona, 'Associació de Festes de la Plaça Nova'
11h | Itinerant, inici Plaça Crist Rei Focus Cervera, 'L'Àliga de Cervera i la Banda del Conservatori de Cervera'
11:30h | Itinerant, inici Plaça Sant Domènec Alodeyá Circo Danza, 'Son Recuerdos'
11:30h | Taverna Estrella Damm Banda de Música d’Esparreguera, 'Descobreix la Banda: del pasdoble al jazz'
12h | Teatre Conservatori Grup Coses & La Cobla Sant Jordi- Ciutat de Barcelona, 'Així s'encenen al vent'
12h | Sala Els Carlins Grup de Teatre La Sala de Rajadell, 'A les 6'
12:15h | Itinerant, inici Plaça Espanya Focus Cervera, 'Geganters i Grallers de Cervera'
12:30h | Itinerant, inici Plaça Sant Domènec Ball de Galeres, 'Coordinadora de danses tradicionals de Reus'
12:30h | Plaça Crist Rei Focus Cervera, 'Ball d'Espases de Cervera'
13h | Taverna Estrella Damm Banda FCSM & Banda de Música d’Ulldecona, 'Mirant el Món des del Sud'
13h | Teatre Kursaal, pati Colectivo El Brote, 'Quebradas e imperfectas'
13h | Plaça Sant Domènec Tio Teronen Semeak, 'FreshCool'
13:30h | Itinerant, inici Plaça Crist Rei Esbart Marboleny, 'Cap a la Plaça'
13:30h | Itinerant, inici Plaça Major Focus Cervera, 'Ball de Gitanes de Cervera'
17h | Itinerant, inici Plaça Sant Domènec Ball de Galeres, 'Coordinadora de danses tradicionals de Reus'
17h | Itinerant, inici Plaça Major Esbart Marboleny, 'Cap a la Plaça'
17:30h | Teatre Conservatori Esbart Manresà de Dansaires, 'Ritual i Festa'
17h | Plaça Sant Domènec Esbart Marboleny, 'Cap a la Plaça'
17h | Itinerant, inici Plaça Crist Rei Focus Cervera, 'L'Àliga de Cervera i la Banda del Conservatori de Cervera'
17h | Taverna Estrella Damm Ialma, 'Camino'
17:30h | Teatre Kursaal, pati Taiat Dansa, 'Dance Generation'
18h | Teatre Kursaal, sala petita Esvorell, 'Esvorell'
18h | Itinerant, inici Plaça Major Focus Cervera, 'Ball de Gitanes de Cervera'
18h | Sala Els Carlins Grup Mala Fama del Casal Familiar Recreatiu, 'L'últim estiu'
18h | Taverna Estrella Damm Roba Estesa, 'Descalces on tour'
18:30h | Itinerant, inici Plaça Sant Domènec Alodeyá Circo Danza, 'Son Recuerdos'
18:30h | Plaça Crist Rei Focus Cervera, 'Ball d'Espases de Cervera'
18:30h | CC El Casino, sala d'actes Teresa Rebull/ Ànima Desterrada, 'Cia. Susanna Barranco'
19h | Teatre Kursaal, sala gran Tempesta Esvaïda, de Joaquim Serra Comèdia lírica per a orquestra, cor i sis solistes
19h | Plaça Major Tombs Creatius, 'Xics del Xurrac'
19:30h | Plana de l'Om Agostino Iacurci i Federació de Catifaires de Catalunya, 'Catifa de flors'
19:30h | Teatre Kursaal, pati Taiat Dansa, 'Dance Generation'
19:45h | Itinerant, inici Plaça Major Focus Cervera, 'Geganters i Grallers de Cervera'
19:45h | L'anònima Guillem Albà & Clara Peya, 'Pluja'
20h | Taverna Estrella Damm Jordi Molina, 'Matèria del temps'
I a més a més... Del 6 al 9 d'octubre 11h - 18h | CC El Casino, espai 7 Exposició, 'Les festes de foc als Pirineus'
Consulta preus i detalls de les activitats en el aquest enllaç.