Fires i festes
,
2014
Del 13 al 17 d'agost
diversos espais
L'Hospitalet de l'Infant

Festa Major de Sant Roc

Dimecres 13 d'agost
19:00 PREGÓ DE FESTA MAJOR
Casa de la Vila a càrrec de Carmen Queralt
i tot seguit
MASCLETÀ D’INICI DE FESTA MAJOR i CERCAVILA
pels carrers del poble
Amb la participació de: Els Gegants, Els Batukets, Els Tabalers, El Cavallet de Mar, la Banda Clau de Vent i Els Diables.
 
22:00 FIDEUÀ DE FESTA MAJOR
Plaça Berenguer d’Entença
Preu: 8€. Venda de tiquets: Oficina de Turisme (matins), carnisseria Dolors, electrodomèstics Zambudio, Esports Norai, fleca Candela i al Casal de Joves (tardes).
 
23:30 BALL amb l’orquestra METROPOL
Plaça Berenguer d’Entença
 
00:00 ACTE INAUGURAL DEL 7è ANY DE LA FESTA DE LES PENYES
Zona Penyes (Camp de futbol de l’Escola Mestral)
 
00:30 CONCURS DE DECORACIÓ DE LES CARPES DE LES PENYES
Zona Penyes (Camp de futbol de l’Escola Mestral)
 
01:00 DJ’s PENYES 
Zona Penyes (Camp de futbol de l’Escola Mestral)
 
 
Dijous 14 d'agost
12:00 “ENCIERRO PAMPLONICA” (Animació Infantil)
Sortida Plaça Catalunya
 
18:00 ESPECTACLE INFANTIL
ELS CORSARIS DE L’ESCUMA del grup Xip Xap
Pista Nova Llum
 
18:00 CONCURS TAPES
Zona Penyes (Camp de futbol de l’Escola Mestral)
 
19:00 FUTBOLÍ HUMÀ
Zona Penyes (Camp de futbol de l’Escola Mestral)
 
20:00 CONCURS MOJITOS
Zona Penyes (Camp de futbol de l’Escola Mestral)
 
20:00 ESPECTACLE “MOTOSHOW”
Carrer Ramon Berenguer IV
 
22:00 DANSA “VORA LA MAR BLAVA”
Plaça Coll de Balaguer
Organitza l’associació cultural “Sempre en dansa”
 
00:00 CONCERT PEPET I MARIETA
01:45 CONCERT BONGO BOTRAKO
Pati INS Berenguer d’Entença
Preu entrades anticipades: 3€
Venda d’entrades anticipades a l’Oficina de Turisme (matins) i al Casal de Joves (tardes).
Preu entrades a taquilla: 5€
 
03:00 DJ’s PENYES 
Zona Penyes (Camp de futbol de l’Escola Mestral)
 
 
Divendres 15 d'agost
10:00 INFLABLES REFRESCANTS per a la canalla
Platja de l’Espigó
 
11:00 RUTA DE CAIACS
Platja de l’Espigó
Organitza l’Àrea d’Esports
 
11:00 COMPETICIÓ D’”HUMOR AMARILLO”
Platja de l’Espigó
 
11:30 HOMENATGE a l’avi i a l’àvia més grans del poble
Casal d’avis
 
12:00 TRAVESSIA AL PORT NEDANT
Inscripcions a les oficines del Club Nàutic
Organitza el Club Nàutic i l’Àrea d’Esports 
 
12:30 MISSA de primeres de l’Assumpció eucarística per les famílies 
cantada per la Coral Arsis
Església Sant Pere Apòstol 
 
13:30 RECONEIXEMENT als avis i àvies que fan 80 anys al 2014
Casal d’avis
 
18:00 XARANGA A LA LLUM DEL DIA i GUERRA DE GLOBUS D’AIGUA
amb el grup BANDARRA STREET ORKESTRA
Sortida Pista Nova Llum
Veure plànol recorregut
 
18:00 VI COMPETICIÓ resistència BARQUES de les penyes
Platja de l’Arenal, entre Pl. Coll de Balaguer i Pl. dels Pins
 
18:00 TIRADA DE BITLLES de Festa Major
Camp de bitlles del Parc Sant Roc
Organitza grup de bitlles de Foment Cultural
 
19:30 FESTA AL CASAL D’AVIS
cantada d’havaneres amb el grup ENTRE ONES i actuació d’humor amb Morrison el Magnífico
Organitza Casal d’Avis
 
19:30 COMPETICIÓ SCOTTER
Skatepark
Col·labora Esports Mañé
 
22:00 SOPAR DE GERMANOR
Zona Penyes (Camp de futbol de l’Escola Mestral)
 
23:30 GIMCANA
Zona Penyes (Camp de futbol de l’Escola Mestral)
 
00:00 BALL amb l’orquestra MALVAROSA
Plaça Berenguer d’Entença
 
01:00 DJ’s PENYES 
Zona Penyes (Camp de futbol de l’Escola Mestral)
 
 
Dissabte 16 d'agost
07:30 PUJADA A PEU a l’Ermita de Sant Roc
Concentració a la Casa de la Vila
Accés en cotxe a partir de les 9:00h
 
09:30 MISSA en honor de Sant Roc
Ermita de Sant Roc
 
10:00 ESMORZAR POPULAR
Ermita de Sant Roc
 
12:00 AQUAGYM  
Platja de l’Espigó
Organitza l’Àrea d’Esports
 
13:00 VERMUT POPULAR
Preu popular: 0’50€. La recaptació es donarà íntegrament a l’ONG “Banc d’Aliments”
Plaça Coll de Balaguer
 
17:30 CAMPIONATD’ESCACS I MEMORIAL PERE COROMINES 2014
Pl. Catalunya
Organitza el Club d’Escacs
 
18:00 CAMPIONAT DE VOLEI de Penyes
Platja de l’Espigó
 
18:00h ROCÒDROM
Parc Sant Roc
 
18:30 FUTBOL VETERANS
“Veterans Penya Barça l'Hospitalet de l'Infant” vs “Veterans Tivissa”
Camp de futbol de l’Arenal
Organitza Penya Barça
 
19:00 SARDANES 
Cobla Reus Jove
Plaça Coll de Balaguer
Organitza Foment Cultural, la secció sardanista
 
19:30 ZUMBA
Zona Penyes (Camp de futbol de l’Escola Mestral)
 
20:00 COMPETICIÓ BMX
Skatepark
Col·labora Jo-car
 
21:30 TABALADA
des del pavelló poliesportiu fins a la Pl. Catalunya
 
22:00 XXVIII NIT DE FOC 
Colles participants: Ball de Diables de Reus, Colla Diables Sheron de Móra d'Ebre, Associació Ball de Diables els Pallaresos, "Foc a la Metxa" Diables del Perelló, Colla Diables de Riudoms, Ball de Diables de Vila-seca, Grup de Tabalers i Cavallet de Mar del Foment Cultural de l’Hospitalet de l’Infant i Diables de l' Hospitalet de l'Infant
Organitza Ball de Diables de l’Hospitalet de l’Infant
 
00:00 MUSICAL NEW - YORK 
Amb artistes del Cirque du Soleil i els guanyadors del programa de TV “Tú si que vales 2011”
Pl. Berenguer d’Entença
 
01:00 DJ’s PENYES 
Zona Penyes (Camp de futbol de l’Escola Mestral)
 
 
Diumenge 17 d'agost
09:00 TIR AL PLAT Festa Major Sant Roc
Polígon Les Tàpies
Organitza “La Defensora de la Caça”
 
11:00 CONCURS FAMILIAR DE CASTELLS DE SORRA
Platja davant de la Pl. Coll de Balaguer
Inscripció fins a les 11h al mateix lloc
 
11:00 LABERINT amb enigmes per descobrir!
A càrrec de la companyia “Itinerània”
Pl. Coll de Balaguer
 
18:00 FUTBOL AMATEURS
“CD Hospitalet” vs “Unión Deportiva Balàfia”
Camp de futbol de l’Arenal
Organitza EL Club Esportiu l’Hospitalet
 
18:00 XXVII TROBADA de GEGANTS, GRALLERS I ALTRES GRUPS FESTIUS
Arribada i plantada dels Gegants a la plaça Berenguer d’Entença.
 
19:00 “BALLAGEGANTS” pels carrers del poble
Veure plànol recorregut
 
20:30 BALLADA FINAL DE GEGANTS
a la Plaça Berenguer d’Entença
Colles participants: el Drac Festiu del Foment Cultural del Cavallet de Mar, Colla de Tabalers del Foment Cultural, Capgrossos de Vandellòs, Gegants i grallers de l’Hospitalet de l’Infant amb el grup de tabalers “Batukets” i el Gegantó el Frare Celestí, Serós, Tivissa, Colldejou, Camarles, Pallaresos, Creixell, Grup Cultural Les Garrigues de Lleida, Tortosa, Ulldecona i Cambrils.
Organitza la Colla Gegantera del Foment Cultural
 
22:30 GRAN CASTELL DE FOCS
Pirotècnia IGUAL
Espigó del Passeig Marítim
 
23:00 HAVANERES amb els grups BLAU MEDITERRÀ i VENT FORT
amb degustació de rom cremat

Degut a la COVID-19 consulteu la web de l'organització per possibles canvis d'última hora

formulari esdevenimets agenda

Et pot interessar