AGENDA
Espectacles
FiraTàrrega
2018
Del 6 al 9 de setembre
  • Tàrrega
Diversos espais

FiraTàrrega

Nova edició de FiraTàrrega, la fira de teatre al carrer de Tàrrega amb quatre dies d’espectacles d’arts escèniques que pretén donar suport a la creació dels artistes i impulsar la formació i la generació d’aliances estratègiques per desenvolupar produccions d’arts de carrer.

Programa: 

Dijous 6 de setembre
19:00h 'Escarfots', de Slow Olou | Plaça Sant Antoni
19:00h 'Hippos', de Zum Zum Teatre i Quim Bigas | Plaça del Carme
19:00h 'Los bancos regalan sandwicheras y chorizos', de José y sus hermanas | Col·legi Sant Josep
19:00h 'Prácticas de vuelo para acabar con el olvido', de Chroma Teatre | Cementiri municipal
20:00h 'Sin Ítaca', de Pendiente Teatro i Eduardo Bernal | Museu Comarcal
20:30h 'Paintball', de Les Impuxibles | Plaça Major
21:30h 'La Tortue de Gauguin', de Compagnie Lucamoros | Sant Eloi i Pla del dipòsit
22:30 'Blockchain', de Calidos feat. Nolah | Sant Eloi i Pla del dipòsit
23:00h 'Brut', de Marta Torrents | Poliesportiu Municipal
23:00h 'Hija de Tigre', de La Laura Palmer | Teatre Ateneu - Borges
23:00h 'Ohtli', de D'Jade | Via Verda
23:30h 'InSomnio', de Teatro do Mar | Plaça Hort del Barceloní

Divendres 7 de setembre
00:00h 'Lady Avocado & Golfo de Guinea', Sessió DJ 1 Sound System | Parc Ondara - Nits Moritz
10:00h 'Pedrolo, pas a pas', Xavier Garcia | Plaça Major
10:00h 'UN-HABITANTS_To make room for us', de Caterina Moroni | Cementiri municipal
10:30h 'Saunterer', de Colectivo Ameno | Col·legi Sant Josep
10:30h 'Un món de cartró', de Creamoviment | Parc Ondara
11:00h 'Un món de cartró', de Creamoviment | Parc Ondara
11:00h 'Sin Ítaca', de Pendiente Teatro i Eduardo Bernal | Museu Comarcal
11:00h 'Tha Tzpar' ('L'espera'), d'Huir Basa | Les Sitges
11:00h 'L'envol', d'Adhok - Immortels | La Fassina
11:00h 'Orbis', d'Humanhood | Plaça Major
11:30h 'Peregrinus', de Teatr kto | Plaça del Carme
12:00h 'Escargots', de Slow Olou | Plaça Sant Antoni
12:00h 'UN-HABITANTS_To make room for us', de Caterina Moroni | Cementiri municipal
12:00h 'Of Man and Beast', de Company Chameleon | Plaça Nacionals sense Estat
12:00h 'Zanimal - Le carrousel éclaté', de Théâtre de la toupine | Parc Ondara
12:30h 'Asteroid', de Campi Qui Pugi | Parc Ondara
12:30h 'I U', de Lasala | Plaça del Carme
13:00h 'Sin Ítaca', de Pendiente Teatro i Eduardo Bernal | Museu Comarcal
16:30h 'Saunterer', de Colectivo Ameno | Col·legi Sant Josep
17:00h 'UN-HABITANTS_To make room for us', de Caterina Moroni | Cementiri municipal
17:00h 'Hippos', de Zum Zum Teatre i Quim Bigas | Plaça del Carme
17:00h 'Escargots', de Slow Olou | Plaça Sant Antoni
17:00h 'Brut', de Marta Torrents | Poliesportiu Municipal
17:00h 'Zanimal - Le carrousel éclaté', de Théâtre de la toupine | Parc Ondara
17:30h 'Un món de cartró', de Creamoviment | Parc Ondara
17:30h 'Witness This', de Company Chameleon | Plaça de les Nacions sense Estat
17:45h 'Labranza', de Colectivo Lamajara | Farming the Arts
18:00h 'Ohtli', de D'Jade | Via Verda
18:00h 'We-Ding', de Los Moñekos | Plaça Major
18:15h '+Cases', de Xesca Salvà | Museu Comarcal
18:30h 'UN-HABITANTS_To make room for us', de Caterina Moroni | Cementiri municipal
18:30h 'Block', de Nofit State Circus and Motionhouse | Plaça de les Nacions sense Estat
18:30h 'Issu de Secours', d'Adhok - Echappée Belle | Plaça del Carme
19:00h '+Cases', de Xesca Salvà | Museu Comarcal
19:00h '5.102 m/s', de Joan Català | Cal Trepat
19:00h 'Espera', de Companyia de Circ 'eia' | Plaça dels Àlbers
19:00h 'Hunting for the unicorn', de Becki Parker & Vero Cendoya | Plaça dels Comediants
19:00h 'Saunterer', de Colectivo Ameno | Col·legi Sant Josep
19:00h 'Tha Tzpar' ('L'espera'), d'Huir Basa | Les Sitges
19:00h 'Proyecto X', de Silere | Parc Ondara
19:30h 'Aigua', de Nuc | Parc Ondara
19:30h 'Flou Papagayo', de Mumusic Circus | Plaça de les Nacions sense Estat
19:30h 'Home', d'Akira Yoshida | Plaça del Carme
19:30h 'Prácticas de vuelo para acabar con el olvido', de Chroma Teatre | Cementiri municipal
19:45h 'Labranza', de Colectivo Lamajara | Farming the Arts
20:00h 'Ohtli', de D'Jade | Via Verda
20:00h 'Los bancos regalan sandwicheras y chorizos', de José y sus hermanas | Col·legi Sant Josep
20:00h 'FEMALE', de LASALA | Plaça del Carme
20:30h 'Paintball', de Les Impuxibles | Plaça Major
21:00h 'Asteroid', de Campi Qui Pugi | Parc Ondara
21:00h 'Escargots', de Slow Olou | Plaça Sant Antoni
21:00h Likes', de Núria Guiu | Poliesportiu Municipal
21:00h 'Sin Ítaca', de Pendiente Teatro i Eduardo Bernal | Museu Comarcal
21:00h 'ZH o 36 milions d'anys a 120km/h', d'Emília Gargot 
21:30h 'Le Nid', d'Adhok Immortels | Escola Mª Mercè Marçal
22:00h 'Ludo Circus Show', de Ludo Circus | Escenari Moritz
22:00h 'Paintball', de Les Impuxibles | Plaça Major
22:00h 'Hija de Tigre', de La Laura Palmer | Teatre Ateneu - Borges
22:00h 'Ohtli', de D'Jade | Via Verda
22:00h 'Block', de Nofit State Circus and Motionhouse | Plaça de les Nacions sense Estat
22:30h 'La Tortue de Gauguin', de Compagnie Lucamoros | Sant Eloi i Pla del dipòsit
23:00h 'InSomnio', de Teatro do Mar | Plaça Hort del Barceloní
23:00h 'Sin Ítaca', de Pendiente Teatro i Eduardo Bernal | Museu Comarcal
23:30h 'Blockchain', de Calidos feat. Nolah | Sant Eloi i Pla del dipòsit​
00:00h Batukda, de BATbatuka | La Fassina
00:00h 'Ohtli', de D'Jade | Via Verda
01:00h Ponent Roots, Rebelmadiaq & The Fat Brass Corner i Mina's Collectiva + Paula Bu i Belén Natalí, Sessió DJ 2 - Sound System | Parc Ondara - Nits Moritz

Dissabte 8 de setembre
10:00h 'UN-HABITANTS_To make room for us', de Caterina Moroni | Cementiri municipal
10:30h 'Saunterer', de Colectivo Ameno | Col·legi Sant Josep
10:30h 'Un món de cartró', de Creamoviment | Parc Ondara
11:00h 'L'envol', d'Adhok - Immortels | La Fassina
11:00h 'Un món de cartró', de Creamoviment | Parc Ondara
11:00h 'Sin Ítaca', de Pendiente Teatro i Eduardo Bernal | Museu Comarcal
11:00h 'Tha Tzpar' ('L'espera'), d'Huir Basa | Les Sitges
11:00h 'Pedrolo, pas a pas', Xavier Garcia | Plaça Major
11:00h 'Tha Tzpar' ('L'espera'), d'Huir Basa | Les Sitges
11:00h 'Espera', de Companyia de Circ 'eia' | Plaça dels Àlbers
11:00h Likes', de Núria Guiu | Poliesportiu Municipal
12:00h '5.102 m/s', de Joan Català | Cal Trepat
12:00h 'Of Man and Beast', de Company Chameleon | Plaça Nacionals sense Estat
12:00h 'Escargots', de Slow Olou | Plaça Sant Antoni
12:00h 'UN-HABITANTS_To make room for us', de Caterina Moroni | Cementiri municipal
12:00h 'I U', de Lasala | Plaça del Carme
12:00h 'Orbis', d'Humanhood | Plaça Major
12:00h 'Proyecto X', de Silere | Parc Ondara
12:30h 'Asteroid', de Campi Qui Pugi | Parc Ondara
12:30h 'Zanimal - Le carrousel éclaté', de Théâtre de la toupine | Parc Ondara
12:30h 'Home', d'Akira Yoshida | Plaça del Carme
13:00h 'Correo', de Proyecto Correo | Cal Trepat
13:00h 'Sin Ítaca', de Pendiente Teatro i Eduardo Bernal | Museu Comarcal
16:00h '+Cases', de Xesca Salvà | Museu Comarcal
16:30h 'Saunterer', de Colectivo Ameno | Col·legi Sant Josep
16:45h '+Cases', de Xesca Salvà | Museu Comarcal
17:00h 'Correo', de Proyecto Correo | Cal Trepat
17:00h 'Hippos', de Zum Zum Teatre i Quim Bigas | Plaça del Carme
17:00h 'Escargots', de Slow Olou | Plaça Sant Antoni
17:00h 'UN-HABITANTS_To make room for us', de Caterina Moroni | Cementiri municipal
17:00h 'Zanimal - Le carrousel éclaté', de Théâtre de la toupine | Parc Ondara
17:30h 'Un món de cartró', de Creamoviment | Parc Ondara
17:30h '+Cases', de Xesca Salvà | Museu Comarcal
17:30h 'Witness This', de Company Chameleon | Plaça de les Nacions sense Estat
17:45h 'Labranza', de Colectivo Lamajara | Farming the Arts
18:00h 'Ohtli', de D'Jade | Via Verda
18:00h 'Peregrinus', de Teatr kto | Plaça del Carme
18:15h '+Cases', de Xesca Salvà | Museu Comarcal
18:30h 'UN-HABITANTS_To make room for us', de Caterina Moroni | Cementiri municipal
18:30h 'Block', de Nofit State Circus and Motionhouse | Plaça de les Nacions sense Estat
18:30h 'Issu de Secours', d'Adhok - Echappée Belle | Plaça del Carme
19:00h 'Proyecto X', de Silere | Parc Ondara
19:00h '5.102 m/s', de Joan Català | Cal Trepat
19:00h 'Tha Tzpar' ('L'espera'), d'Huir Basa | Les Sitges
19:00h 'Saunterer', de Colectivo Ameno | Col·legi Sant Josep
19:00h '+Cases', de Xesca Salvà | Museu Comarcal
19:00h 'Espera', de Companyia de Circ 'eia' | Plaça dels Àlbers
19:00h 'Hunting for the unicorn', de Becki Parker & Vero Cendoya | Plaça dels Comediants
19:00h 'We-Ding', de Los Moñekos | Plaça Major
19:30h 'Flou Papagayo', de Mumusic Circus | Plaça de les Nacions sense Estat
19:30h 'Aigua', de Nuc | Parc Ondara
19:30h 'Prácticas de vuelo para acabar con el olvido', de Chroma Teatre | Cementiri municipal
19:30h 'Home', d'Akira Yoshida | Plaça del Carme
19:45h 'Labranza', de Colectivo Lamajara | Farming the Arts
20:00h 'Mexicatas', de Cor de Maguey | Teatre Ateneu - Borges
20:00h 'FEMALE', de LASALA | Plaça del Carme
20:00h 'Ohtli', de D'Jade | Via Verda
21:00h 'Escarfots', de Slow Olou | Plaça Sant Antoni
21:00h 'Sin Ítaca', de Pendiente Teatro i Eduardo Bernal | Museu Comarcal
21:00h 'Asteroid', de Campi Qui Pugi | Parc Ondara
21:00h 'Les 7 diferències', de Pont Flitant | Poliesportiu Municipal
21:00h 'ZH o 35 milions d'anys a 120km/h', d'Emília Gargot | Cal Trepat
21:30h 'Le Nid', d'Adhok Immortels | Escola Mª Mercè Marçal
22:00h 'Block', de Nofit State Circus and Motionhouse | Plaça de les Nacions sense Estat
22:00h 'Ohtli', de D'Jade | Via Verda
22:00h 'Paintball', de Les Impuxibles | Plaça Major
22:00h 'La Brisa', de Teatro Línea de Sombra i Tamara Cubas | Col·legi Sant Josep
22:00h 'Ludo Circus Show', de Ludo Circus | Escenari Moritz
22:30h 'La Tortue de Gauguin', de Compagnie Lucamoros | Sant Eloi i Pla del dipòsit
23:00h 'Sin Ítaca', de Pendiente Teatro i Eduardo Bernal | Museu Comarcal
23:00h 'ZH o 35 milions d'anys a 120km/h', d'Emília Gargot | Cal Trepat
23:00h 'El meu nom és Hor', de PSIRC | Poligon Municipal
23:30h Concert de Clara Peya | Plaça Major
23:30 'Blockchain', de Calidos feat. Nolah | Sant Eloi i Pla del dipòsit​
00:00h 'Ohtli', de D'Jade | Via Verda
01:00h Batukda, de BATbatuka | La Fassina
02:00h Manero Sound System, Virginie i Jahzzmvn Selecta, Selecció DJ 3: Sound System | Parc Ondara - Nits Moritz

Diumenge 9 de setembre
10:00h 'UN-HABITANTS_To make room for us', de Caterina Moroni | Cementiri municipal
10:30h 'Saunterer', de Colectivo Ameno | Col·legi Sant Josep
10:30h 'Un món de cartró', de Creamoviment | Parc Ondara
11:00h 'Un món de cartró', de Creamoviment | Parc Ondara
11:00h 'Pedrolo, pas a pas', Xavier Garcia | Plaça Major
11:00h 'Sin Ítaca', de Pendiente Teatro i Eduardo Bernal | Museu Comarcal
11:00h 'Tha Tzpar' ('L'espera'), d'Huir Basa | Les Sitges
11:00h 'L'envol', d'Adhok - Immortels | La Fassina
11:30h 'Orbis', d'Humanhood | Plaça Major
12:00h 'UN-HABITANTS_To make room for us', de Caterina Moroni | Cementiri municipal
12:00h 'Escargots', de Slow Olou | Plaça Sant Antoni
12:00h 'Of Man and Beast', de Company Chameleon | Plaça Nacionals sense Estat
12:00h 'Zanimal - Le carrousel éclaté', de Théâtre de la toupine | Parc Ondara
12:00h 'I U', de Lasala | Plaça del Carme
12:00h 'Espera', de Companyia de Circ 'eia' | Plaça dels Àlbers
12:00h 'Les 7 diferències', de Pont Flitant | Poliesportiu Municipal
12:30h 'Asteroid', de Campi Qui Pugi | Parc Ondara
12:30h 'Home', d'Akira Yoshida | Plaça del Carme
13:00h 'Sin Ítaca', de Pendiente Teatro i Eduardo Bernal | Museu Comarcal
13:00h 'Correo', de Proyecto Correo | Cal Trepat
16:30h 'Saunterer', de Colectivo Ameno | Col·legi Sant Josep
16:00h '+Cases', de Xesca Salvà | Museu Comarcal
16:45h '+Cases', de Xesca Salvà | Museu Comarcal
17:00h 'El meu nom és Hor', de PSIRC | Poligon Municipal
17:00h 'We-Ding', de Los Moñekos | Plaça Major
17:00h 'Proyecto X', de Silere | Parc Ondara
17:00h 'UN-HABITANTS_To make room for us', de Caterina Moroni | Cementiri municipal
17:00h 'Hippos', de Zum Zum Teatre i Quim Bigas | Plaça del Carme
17:00h 'Escarfots', de Slow Olou | Plaça Sant Antoni
17:00h 'Correo', de Proyecto Correo | Cal Trepat
17:30h 'Un món de cartró', de Creamoviment | Parc Ondara
17:30h 'Zanimal - Le carrousel éclaté', de Théâtre de la toupine | Parc Ondara
17:30h '+Cases', de Xesca Salvà | Museu Comarcal
17:30h 'Witness This', de Company Chameleon | Plaça de les Nacions sense Estat
17:45h 'Labranza', de Colectivo Lamajara | Farming the Arts
18:00h 'La Brisa', de Teatro Línea de Sombra i Tamara Cubas | Col·legi Sant Josep
18:00h 'Ohtli', de D'Jade | Via Verda
18:00h 'Peregrinus', de Teatr kto | Plaça del Carme
18:15h '+Cases', de Xesca Salvà | Museu Comarcal
18:30h 'Issu de Secours', d'Adhok - Echappée Belle | Plaça del Carme
18:30h 'Block', de Nofit State Circus and Motionhouse | Plaça de les Nacions sense Estat
18:30h 'UN-HABITANTS_To make room for us', de Caterina Moroni | Cementiri municipal
19:00h 'Mexicatas', de Cor de Maguey | Teatre Ateneu - Borges
19:00h '+Cases', de Xesca Salvà | Museu Comarcal
19:00h 'Tha Tzpar' ('L'espera'), d'Huir Basa | Les Sitges
19:00h 'Saunterer', de Colectivo Ameno | Col·legi Sant Josep
19:00h 'Hunting for the unicorn', de Becki Parker & Vero Cendoya | Plaça dels Comediants
19:30h 'Prácticas de vuelo para acabar con el olvido', de Chroma Teatre | Cementiri municipal
19:30h 'Aigua', de Nuc | Parc Ondara
19:30h 'Flou Papagayo', de Mumusic Circus | Plaça de les Nacions sense Estat
19:30h 'Home', d'Akira Yoshida | Plaça del Carme
20:00h 'Ohtli', de D'Jade | Via Verda
20:00h 'FEMALE', de LASALA | Plaça del Carme
20:00h 'Pelat', de Joan Català | Plaça Major
21:00h 'Ludo Circus Show', de Ludo Circus | Escenari Moritz
21:00h 'Sin Ítaca', de Pendiente Teatro i Eduardo Bernal | Museu Comarcal
21:30h 'Le Nid', d'Adhok Immortels | Escola Mª Mercè Marçal
22:00h 'Block', de Nofit State Circus and Motionhouse | Plaça de les Nacions sense Estat

Organitza: 

FiraTàrrega

Més informació: 

Et pot interessar

Diumenge 27 d'octubre, 18h
Torroella de Montgrí
Divendres 23 d'agost, 21h
Llançà
Ebre Folk - Roquetes 2019
Dies 23, 24 i 25 d'agost
Roquetes
Ganga Food Night a Montblanc, 2019
Dissabte 24 d'agost
Montblanc
BioRitme Festival - Vilanova de Sau 2019
Del 22 al 25 d'agost
Vilanova de Sau
Nits d'estiu a l'Estació de Benifallet - 2019
Del 6 de juliol al 31 d'agost
Benifallet
Acte solidari, Ens donem la mà, Cambrils, 2019
Diumenge 25 d'agost, 20h
Cambrils
576a edició de la Fira de Sant Bartomeu d'Artesa de Segre, 2019
Dies 24 i 25 d'agost
Artesa de Segre