AGENDA
Família
Fira de Titelles
2019
Del 3 al 5 de maig
  • Lleida
Diversos espais

30a Fira de Titelles

La Fira de Titelles de Lleida, única en el seu àmbit a la Península, conviu any rera any amb professionals del sector de les Arts Escèniques vinguts d'arreu amb públic i usuaris culturals omplint places, teatres i sales, on l'art titellaire situa Lleida en l'epicentre mundial d'aquest art ancestral. Una disciplina teatral que beu de la tradició i la innovació.

Un aparador de compra venda d'espectacles per a públic infantil, familiar, juvenil i adult, de carrer i de sala, on a més hi trobareu també un ampli ventall d'activitats paral·leles i professionals de formació.

Programa: 

Divendres 3 de maig
11:00h 'Jojo', actuació de Borja Ytuquepintas | Teatre Municipal de l'Escorxador
11:00h 'Joan Braun', actuació d'Anita Maravillas | CaixaForum
16:00h 'Saudade - O fado de Fernando, actuació d'Anatomia del cactus | La Saleta
17:15h 'Hippos', actuació de Zum-Zum Teatre | ILO, Institut Lleida d'Oftalmologia
17:30h 'Joan Braun', actuació d'Anita Maravillas | CaixaForum
18:15h 'BoucherieBacul', actuació de Pikzpalace | Plaça Esteve Cuito
18:15h 'AHOI!', actuació de Thetrefragile | Plaça Ricard Vinyes
18:30h 'La Jana i els 3 ossos', actuació del Centre de Titelles de Lleida | Teatre Julieta Agustí
18:30h 'Saudade - O fado de Fernando, actuació d'Anatomia del cactus | La Saleta
18:40h 'Azul', actuació d'A2manos | Plaça Esteve Cuito
19:00h 'Jojo', actuació de Borja Ytuquepintas | Teatre Escorxador
19:30h 'EDEN. Cabaret para un danzarín, nueve títeres y siete pecados', actuació de Théâtre Jaleo | Plaça Escorxador
19:30h 'Azul', actuació d'A2manos | Plaça Esteve Cuito
19:45h 'BoucherieBacul', actuació de Pikzpalace | Plaça Esteve Cuito
20:00h '¡Ay! ¡Ya!', actuació de Macarena Recuerda Shepherd | Teatre Municipal de l'Escorxador
21:00h 'Los Extintos', actuació de Culturclics | Plaça Llotja
21:30h 'Eh man hé, la mecánica del alma', actuació de Zero en Conducta | Teatre de la Llotja
22:30h 'Jottnjøl', actuació de Merkel & Vannix | Teatre de la Llotja

Dissabte 4 de maig
10:00h 'La Jana i els 3 ossos', actuació del Centre de Titelles de Lleida | Teatre Julieta Agustí
11:00h 'L'atelier', actuació de Toc de Fusta | Avinguda Blondel
11:00h 'Els amics d'en Crusó', actuació de Toc de Fusta | Avinguda Blondel
11:00h 'Teatrets Mecànics', actuació de Peus de Porc | Plaça Paeria
11:30h 'BoucherieBacul', actuació de Pikzpalace | Plaça Esteve Cuito
11:30h 'Azul', actuació d'A2manos | Plaça Esteve Cuito
11:45h 'Normalmente o Viceversa', actuació de Tercio Incluso | Església de Sant Martí
12:00h '¡Ay! ¡Ya!', actuació de Macarena Recuerda Shepherd | Teatre Municipal de l'Escorxador
12:00h 'Sabates noves', actuació de Tian Gombau, l'home dibuixat | CaixaForum
12:00h 'AHOI!', actuació de Thetrefragile | Institut d'Estudis Ilerdencs
12:15h 'Jottnjøl', actuació de Merkel & Vannix | Teatre de la Llotja
12:15h 'Hai, la pescadora dels somnis', actuació de la companyia Giramagic | Espai Orfeó
12:30h 'El Drac Manelic', actuació de Galiot Teatre | Plaça Ricard Vinyes
12:45h 'BoucherieBacul', actuació de Pikzpalace | Plaça Esteve Cuito
13:00h 'Saudade - O fado de Fernando, actuació d'Anatomia del cactus | La Saleta
13:15h 'Los Extintos', actuació de Culturclics | Itinerant Plaça Comèdies a Plaça Catedral
13:30h 'Asteroid', actuació de Campi Qui Pugui | Plaça Sant Francesc
13:30h 'Normalmente o Viceversa', actuació de Tercio Incluso | Església de Sant Martí
16:45h 'Sabates noves', actuació de Tian Gombau, l'home dibuixat | CaixaForum
17:00h 'L'atelier', actuació de Toc de Fusta | Avinguda Blondel
17:00h 'Els amics d'en Crusó', actuació de Toc de Fusta | Avinguda Blondel
17:00h 'Teatrets Mecànics', actuació de Peus de Porc | Plaça Paeria
17:00h 'El Diván de la Perruqueria', actuació de Sienta la cabeza | Claustre de Biblioteca Pública
17:00h 'Hai, la pescadora dels somnis', actuació de la companyia Giramagic | Espai Orfeó
17:00h 'Hippos', actuació de Zum-Zum Teatre | Plaça Barcelona
17:00h 'El Drac Manelic', actuació de Galiot Teatre | Itinerant Pala Paeria a Plaça Catedral
17:30h 'Hubo', actuació del Patio Teatro | Teatre Julieta Agustí
18:00h 'Asteroid', actuació de Campi Qui Pugui | Plaça Sant Francesc
18:00h 'Jottnjøl', actuació de Merkel & Vannix | Plaça Catedral
18:00h 'Azul', actuació d'A2manos | Plaça Esteve Cuito
18:15h 'Normalmente o Viceversa', actuació de Tercio Incluso | Església de Sant Martí
18:30h 'Parasite Circus', actuació de Têtes de Mules | Pati Convent de Santa Clara
18:30h 'Sabates noves', actuació de Tian Gombau, l'home dibuixat | CaixaForum
18:30h 'AHOI!', actuació de Thetrefragile | Institut d'Estudis Ilerdencs
18:30h 'BoucherieBacul', actuació de Pikzpalace | Plaça Esteve Cuito
19:15h 'Asteroid', actuació de Campi Qui Pugui | Plaça Sant Francesc
19:15h 'Azul', actuació d'A2manos | Plaça Esteve Cuito
19:30h 'Ye Gods', actuació de Whalley Range All Stars | Sala exposicions de Sant Joan
19:30h 'Hubo', actuació del Patio Teatro | Teatre Julieta Agustí
20:00h 'Âme nomade', actuació de Magali Chouinard | Teatre Municipal de l'Escorxador
20:00h 'Sienta la cabeza' | Claustre de Biblioteca Pública
20:30h 'Transfiguration', actuació d'Olivier de Sagazan | Teatre Municipal de l'Escorxador
20:45h 'Réquiem', actuació de Kaos Teatro | La Saleta
21:00h 'EDEN. Cabaret para un danzarín, nueve títeres y siete pecados', actuació de Théâtre Jaleo | Plaça Escorxador
21:00h 'Parasite Circus', actuació de Têtes de Mules | Pati Convent de Santa Clara
21:15h 'Azul', actuació d'A2manos | Plaça Esteve Cuito
21:15h 'BoucherieBacul', actuació de Pikzpalace | Plaça Esteve Cuito
21:30h 'Réquiem', actuació de Kaos Teatro | La Saleta
22:00h 'Âme nomade', actuació de Magali Chouinard | Teatre Municipal de l'Escorxador
22:00h 'Réquiem', actuació de Kaos Teatro | La Saleta
22:15h 'BoucherieBacul', actuació de Pikzpalace | Plaça Esteve Cuito
22:30h 'Réquiem', actuació de Kaos Teatro | La Saleta
23:00h 'EDEN. Cabaret para un danzarín, nueve títeres y siete pecados', actuació de Théâtre Jaleo | Plaça Escorxador
00:15h 'Otto', actuació de Puppae Company | Cafè del Teatre

Diumenge 5 de maig
10:00h 'El Diván de la perruquera', actuació de Sienta la cabeza | Claustre de Biblioteca Pública
10:00h 'Transfiguration', actuació d'Olivier de Sagazan | Teatre Municipal de l'Escorxador
11:00h 'L'atelier', actuació de Toc de Fusta | Avinguda Blondel
11:00h 'Els amics d'en Crusó', actuació de Toc de Fusta | Avinguda Blondel
11:00h 'Teatrets Mecànics', actuació de Peus de Porc | Plaça Paeria
11:00h 'BoucherieBacul', actuació de Pikzpalace | Plaça Esteve Cuito
11:00h 'Ye Gods', actuació de Whalley Range All Stars | Auditori Municipal Enric Granados
11:00h 'AHOI!', actuació de Thetrefragile | Plaça de la Catedral
11:15h 'Otto', actuació de Puppae Company | Església de Sant Martí
11:30h 'Hippos', actuació de Zum-Zum Teatre | Plaça Sant Francesc
11:30h 'Réquiem', actuació de Kaos Teatro | La Saleta
11:45h 'Azul', actuació d'A2manos | Plaça Esteve Cuito
12:00h 'El Inolvidable viaje de Nana', actuació de Café de las Artes Teatro | CaixaForum
12:15h 'Réquiem', actuació de Kaos Teatro | La Saleta
12:15h 'BoucherieBacul', actuació de Pikzpalace | Plaça Esteve Cuito
12:30h 'El Drac Manelic', actuació de Galiot Teatre | Itinerant Pala Paeria a Plaça Catedral
13:00h 'Los Extintos', actuació de Culturclics | Itinerant Plaça Comèdies a Plaça Catedral
13:00h 'Réquiem', actuació de Kaos Teatro | La Saleta
13:00h 'El misterioso caso de Houdini y la habitació cerrada', actuació a Nacho Diago | Teatre Municipal de l'Escorxador
13:00h 'Conservando memoria', actuació del Patio Teatro | Espai Orfeó
13:00h 'Sienta la cabeza' | Claustre de Biblioteca Pública
13:45h 'Réquiem', actuació de Kaos Teatro | La Saleta
17:00h 'Réquiem', actuació de Kaos Teatro | La Saleta
17:00h 'L'atelier', actuació de Toc de Fusta | Avinguda Blondel
17:00h 'Els amics d'en Crusó', actuació de Toc de Fusta | Avinguda Blondel
17:00h 'Teatrets Mecànics', actuació de Peus de Porc | Plaça Paeria
17:00h 'La luna en el jardín', actuació Teatro Silfo | Teatre Municipal de l'Escorxador
17:30h 'Jottnjøl', actuació de Merkel & Vannix | Plaça Catedral
17:30h 'Réquiem', actuació de Kaos Teatro | La Saleta
18:00h 'EDEN. Cabaret para un danzarín, nueve títeres y siete pecados', actuació de Théâtre Jaleo | Plaça Escorxador
18:00h 'El Inolvidable viaje de Nana', actuació de Café de las Artes Teatro | CaixaForum
18:00h 'Hippos', actuació de Zum-Zum Teatre | Plaça Sant Francesc
18:00h 'Conservando memoria', actuació del Patio Teatro | Espai Orfeó
18:15h 'Réquiem', actuació de Kaos Teatro | La Saleta
18:15h 'La luna en el jardín', actuació de Teatro Silfo | Teatre Municipal de l'Escorxador
18:30h 'Otto', actuació de Puppae Company | Església de Sant Martí
19:00h 'Réquiem', actuació de Kaos Teatro | La Saleta
19:00h 'Parasite Circus', actuació de Têtes de Mules | Pati Convent de Santa Clara

Preu: 

Segons activitat

Més informació: 

Et pot interessar

Visites Guiades Nocturnes a Guissona, 2019
Dies 14, 22 i 29 d'agost, 22h
Guissona
Activitat familiar 'La forja màgica' - La Pedrera
Dimecres 28 d'agost, 10h
Barcelona
Torrefarrera Street Art Festival, 2019
Dies 1 i 11 de setembre
Torrefarrera
10è Festival de Contes de Tiurana, 2019
Dies 17 i 18 d'agost
Tiurana
Ocell mòbil - MónNatura Delta de l'Ebre
Dimecres 21 d'agost, 12h
Amposta
Banderoles Festa Major
Del 14 al 18 d'agost
Els Omells de na Gaia
Banderoles Festa Major
Del 15 al 18 d'agost
Castelló de Farfanya
Estem de Festa Major
Del 23 al 25 d'agost
La Torre de Capdella