AGENDA
Família
Dol perinatal
2019
Dissabte 30 de març, 10h
  • Gandesa
Biblioteca de Gandesa Dr. Mn. Joan Baptista Manyà

Matinal 'Donant llum al dol gestacional i perinatal'

Matinal 'Donant llum al dol gestacional i perinatal', conduït per la periodista Anna Zaera i Carme Martínez, que comptarà amb la participació de: 

- Paula Bonet (pintora i escriptora) 
- M. Àngels Claramunt (professora, doula i escriptora)
- Norma Grau (fotògrafa - projecte Stillbirth)
- Laura Pino (llevadora i professora de ioga)
- Grup d'Ajuda Mútua 'Dol d'estels' 

i els testimonis de de Montse Barceló i Carme Ordeix

Programa: 

09:30 - 09:45h | Acreditacions

09:45 - 10:00h | Presentació de la jornada
A càrrec del President del Consell Comarcal i la Presidenta de Conlloga

10:00 - 10:30h | Xerrada 'Mort gestacional, un dol "petit"?'
A càrrec de M. Àngels Claramunt, professora, doula i coautora dels llibres 'La cuna vacía' i 'Las voces olvidadas'

10:30 - 11:45h | Taula rodona 'Posant llum a l'ombra'
Amb M. Àngels Claramunt, la llevadora Laura pino, el Grup d'Ajuda Mútua 'Dol d'Estels' i els testimonis de Montse Barceló i Carme Ordeix. 
Moderada per Carme Martínez, membre de la junta de Conlloga

11:45 - 12:00h | Presentació del projecte 'Stillbirth' i exposició fotogràfica a càrrec de l'autora Norma Grau

12:00 - 12:30h | Pausa - cafè

12:30 - 13:45h | Presentació del llibre 'Roedores. Cuerpo de embarazada sin embrión' de la pintora i escriptora Paula Bonet, conduïda per la periodista Anna Zaera

13:45 - 14:00h | Venda de llibres i signatura a càrrec de Paula Bonet

Inscripcions: 

A través d'aquest enllaç | Places limitades.

Organitza: 

Consell Comarcal de la Terra Alta, Ajuntament de Gandesa, Biblioteca de Gandesa i Conlloga. Grup de suport i acompanyament a la criança - Terra Alta. 

Més informació: 

Et pot interessar

Pedrera Artlab - Barcelona 2019
Del 22 de març al 30 d'abril
Barcelona
Projecció 'Demain'
Dijous 25 d'abril, 20h
La Ràpita
XXX Festa de Sant Marc - Corbera d'Ebre 2019
Diumenge 28 d'abril
Corbera d'Ebre
XXXIV Fira ramadera i d'artesania de Rasquera - 2019
Dies 4 i 5 de maig
Rasquera
Dijous 13 de juny, 17:30h
Figueres
Ulldecona va de tapes! - Ulldecona 2019
Divendres 5, 12 i 26 d'abril i 3 de maig
Ulldecona
We Love Fest - Amposta 2019
Dissabte 10 d'agost
Amposta
MónNatura Delta de l’Ebre
Del 15 al 22 d'abril
Amposta