AGENDA
Espectacles
festicAM - Amposta 2019
2019
De l'11 al 13 d'octubre
  • Amposta
Diversos llocs

festicAM, Festival Internacional de Teatre i Circ d'Amposta

Sisena edició el festicAM, el Festival Internacional de Teatre i Circ d'Amposta, amb tres dies d'espectacles, instal·lacions artístiques, animacions, circ, teatre, dansa, música, arts visuals i de carrer, performances i arts en viu, a diferents punts de la ciutat. 

Programa: 

Dimarts 8 d'octubre
10, 12 i 20h | La Lira
'Momo' | EtcA

Dimecres 9 d'octubre
11:00h | Parc dels Xiribecs
'Fili Busters' | Mortelo & Manzani

Dijous 10 d'octubre
10, 17 i 18h | La Lira
'Transmissions', taller de danses urbanes | Guille Vidal-Ribas i Javi Casado

Divendres 11 d'octubre
18 a 21h | Av. Ràpita / C.Major
'Sienta la cabeza' | Sienta la cabeza

18 a 20h | Carrer Palau i Quer
Taller de circ | EtcA

18 a 19:30h | Plaça Ramon Berenguer IV
'Open Door' | Pere Costa

19:00h | El Casal
'Els arrugats' | Cia. l'Espill. Fundació Mercè Pla

20:00h | Carrer Palau i Quer
Exhibicions de circ | EtcA

21:30h | Plaça Ramon Berenguer IV
'Áureo' | Cia. UpArte

23:00h | Plaça Ajuntament
'Josafat' | Cia. Passabarret

Dissabte 12 d'octubre:
18 a 21h | Carrer Palau i Quer
'l'Atelier' | Toc de Fusta

18 a 21h | Av. Ràpita / C. Major
'Els amics d'en Crusó' | Toc de Fusta

18 a 19:30h | Plaça Ramon Berenguer IV
'Open Door' | Pere Hosta

19:00h | Plaça Ajuntament
'Teia' | Júlia Farrero

20:00h | Plaça Ramon Berenguer IV
'Topa' | Kukai Dantza & Brodas Bros

21:30h | Plaça Ramon Berenguer IV
'Seu-te' | Acrobàcia Mínima

23:00h | Plaça Ajuntament
'Conseqüències' | Cia. Moveo

Diumenge 13 d'octubre:
10 a 12:30h | Plaça Ramon Berenguer IV
'Xaratuka' | Batukeem i Xino Xano

10 a 13h | Plaça Ramon Berenguer IV
'Munta Titella' | Galiot Teatre

10:30h | Plaça Ajuntament
'Escargots' | Pere Hosta i Toti Toronell

11:30h | Av. Ràpita / C. Major
'Al otro lado' | Zanguango  Teatro

12:30h | Plaça Ajuntament
'Escargots' | Pere Hosta i Toti Toronell

13:30h | Plaça Ajuntament
'We-Ding!' | Los Moñekos

19:00h | La Lira
'Eh man hé: La mecánica del alma' | Cia. Zeroenconducta

>Consulta tota la programació aquí (enllaç PDF)

Organitza: 

Escola de Teatre i Circ d'Amposta (EtcA) - ACET

Col·labora: 

Ajuntament d'Amposta

Et pot interessar

II Festa de l'Ecoturisme del Delta de l'Ebre - 2020
Dies 6, 7 i 8 de març
Sant Jaume d'Enveja
Cocó de la Gralla - Mas de Barberans
Divendres 10 d'abril, 11h
Mas de Barberans
Muy Stone
Divendres 21 de febrer, 22h
Tortosa
Montse Castellà
Diumenge 8 de març, 19h
La Ràpita
6a Ruta de Tapes - Jesús 2020
Del 14 al 16 i del 21 al 23 de febrer
Jesús
Roger Pelàez
Dimarts 3 de març, 21h
Barcelona
Diumenge 8 de març, 19h
Torroella de Montgrí
Diumenge 23 de febrer, 11h
Roquetes