Fires i festes
,
2016
Del 6 al 9 d'octubre
En tot el municipi
Manresa

19ª Fira Mediterrània

Programa de la 19ª edició de la Fira Mediterrània de Manresa.

PROGRAMA
Dijous 6 d'octubre
09:30h | Teatre Kursaal, sala petita
Pepino Pascual, 'Essències'

11h | Sala Els Carlins
La Teta Calva, '’Or de Jeremies'

11h - 18h | CC El Casino
Exposició 'Les festes de foc als Pirineus'

11h | Teatre Kursaal, sala petita
Pepino Pascual, 'Essències'

11:45h | Llotja PRO/Showcase
Yacine & The Oriental Groove, 'Mediterranean Clash'

15:30h | Teatre Conservatori
Cia. Mariantònia Oliver, 'Volen, volen'

15:30h | Teatre Kursaal, sala petita
Pepino Pascual, 'Essències'

18h | Llotja PRO/Showcase
Carola Ortiz Grup, 'Sirin'

19:45h | Plaça Major
FRIKAR dance company & Raynald Colom, 'Vertical dance'

20h | Plaça Major
David Carabén, Mercè Sampietro, Cabo San Roque i Toni Mira, 'Cadàver Exquisit: un joc de creació col·lectiva'

21h | Teatre Kursaal, sala gran
Kepa Junkera & Chango Spasiuk, 'Mar de Fuelles'

22h | Taverna Estrella Damm
Criatures, Final Concurs Sons

22:15h | Itinerant, inici pati Teatre Kursaal
Hańba!, 'Hańba!'

22:30h | Voilà
Alidé Sans, 'Eth Paradís ei en tu'

22:30h | Taverna Estrella Damm
Barcelona Ethnic Band, final Concurs Sons

23:30h | Taverna Estrella Damm
La Puça Diatònica, final Concurs Sons

23h | Taverna Estrella Damm
Saurí, final Concurs Sons

Divendres 7 d'octubre
09:30h | Teatre Conservatori
Terratrèmol Produccions, 'Víctor Català, la senyoreta de l'Escala'

11h | Sala Els Carlins
Cia Mea Culpa, 'El darrer dia del Cafè de la Granota'

11h | Teatre Conservatori
Terratrèmol Produccions, 'Víctor Català, la senyoreta de l'Escala'

16:30h | Plaça Major
Cucanya de la Plaça Nova de Barcelona, 'Associació de Festes de la Plaça Nova'

16:30h | Plaça Major
Tombs Creatius, 'Xics del Xurrac'

17h | Sala Els Carlins
Cia Mea Culpa, 'El darrer dia del Cafè de la Granota'

17h | Plaça Sant Domènec
El Pájaro Carpintero, 'Sonarium'

17h | Llotja PRO/Showcase
Gener, 'Oh, germanes!'

17:30h | Plaça Sant Domènec
Professor Karoli, 'Karoli l'home roda'

18h | Plaça Crist Rei
PereHosta, 'Open Door'

18h | Teatre Kursaal, pati
Compañía Leonor Leal, 'La Mujer Habitada'

18:30h | Itinerant, inici Plaça Espanya
Cia. LaDinamo, 'Music on Cycles'

19h | Teatre Kursaal, pati
Daniel Doña, 'A pie de calle'

19h | Plaça Sant Domènec
Cie Hydragon, 'La Corde et On'

19h | El Sielu
Didier Laloy & Kathy Adam, 'Belem'

19:30h | Carrer del Balç
Escarlata Circus, 'Corroc'

19:30h | Itinerant, inici, Plana de l'Om
Hańba!, 'Hańba!'

19:45h | Plaça Major
FRIKAR dance company & Raynald Colom, 'Vertical dance'

20h | Espai Òmnium - D'arrel
Amants de Lulú, 'Joc d'Amants'

20h | Plaça Major
David Carabén, Mercè Sampietro, Cabo San Roque i Toni Mira, 'Cadàver Exquisit: un joc de creació col·lectiva'

20h | Taverna Estrella Damm
Edu Miranda Trio, 'Edu Miranda Trio'

20h | Teatre Kursaal, sala gran
Rozalén, 'Quién me ha visto'

20:15h | Teatre Kursaal, pati
Compañía Leonor Leal, 'La Mujer Habitada'

20:30h | L'anònima
Guillem Albà & Clara Peya, 'Pluja'

20:30h | Plaça Sant Domènec
La Fem Fatal, 'Anton i Polina'

21h | El Sielu
Bachar Mar-Khalifé, 'Yabalad'

21:30h | Sala Stroika
Doctor Prats, 'Aham Sigah'

21:30h | Sala Stroika
Ebri Knight, 'Foc!'

21:30h | Sala Stroika
Gertrudis, 'Gertrudis'

21:30h | Museu  Comarcal de Manresa
Joana Gomila, 'Folk Souvenir'

22h | Teatre Conservatori
ASPENCAT, acústic amb Orquestra, 'Cap a la Mediterrània. Amb la Camerata Bacasis'

22h | Taverna Estrella Damm
Kalàscima, 'Psychedelic Trance Tarantella'

22h | Baixada dels Jueus
Produccions de Ferro, 'Peccatum'

22h | Espai Òmnium - D'arrel
Meandre, 'Ball amb Meandre'

22:30h | Teatre Kursaal, sala petita
FRIKAR dance company, 'Leahkit'

22:30h | L'anònima
Guillem Albà & Clara Peya, 'Pluja'

22:30h | Voilà
Hańba!, 'Hańba!'

23h | El Sielu
Chicuelo & Marco Mezquida, 'Chicuelo & Marco Mezquida'

23h | Sala Els Carlins
Cia. Sala Trono, 'You Say Tomato'

23:30h | Espai Òmnium -  D'arrel
Cobla la Mitja Lluna, 'Cobla la Mitja Lluna'

00h | Taverna Estrella Damm
Baloji, '64 Bits & Malachite'

Dissabte 8 d'octubre
11h | Plaça Major
Cucanya de la Plaça Nova de Barcelona, 'Associació de Festes de la Plaça Nova'

11h | Plaça Sant Domènec
El Pájaro Carpintero, 'Sonarium'

11h | Plaça Major
Tombs Creatius, 'Xics del Xurrac'

11:30h | Plaça Sant Domènec
Professor Karoli, 'Karoli l'home roda'

12h | Itninerant, inici Plaça Espanya
Cia. LaDinamo, 'Music on Cycles'

12h | Parc de la Seu
Fire Warriors Sound, 'Dub Corner'

12h | Parc de la Seu
Instròniks, 'Dub Corner'

12h | Teatre Kursaal, pati
Marc Buxaderas, 'Posa un discapacitat a la teva vida'

12h | Parc de la Seu
Rebelmadiaq Sound, 'Dub Corner'

12h | Parc de la Seu
The Rigodonians, 'Dub Corner'

12:15h | Teatre Kursaal, pati
Colectivo El Brote, 'Quebradas e imperfectas'

12:30h | Plana de l'Om
PereHosta, 'Open Door'

13h | Itinerant, inici Plaça Crist Rei
Focus Cervera, 'Bombollers de Cervera i Cérvol Tibau'

13h | Plaça Sant Domènec
La Fem Fatal, 'Anton i Polina'

16:30h | Plaça Major
Cucanya de la Plaça Nova de Barcelona, 'Associació de Festes de la Plaça Nova'

16:30h | Plaça Major
Tombs Creatius, 'Xics del Xurrac'

17h | Llotja PRO/Showcase
Alessio Arena, 'La Secreta Danza'

17h | Plaça Sant Domènec
El Pájaro Carpintero, 'Sonarium'

17h | Itinerant, inici Plaça Crist Rei
Focus Cervera, 'Bombollers de Cervera i Cérvol Tibau'

17h | Sala Els Carlins
Grup de Teatre de l’A.C.R. de Fals, 'Método 33'

17h | Plaça Europa
Hora de Joglar, 'Imaginatour'

17h | Plaça Sant Domènec
Professor Karoli, 'Karoli l'home roda'

17:30h | Itninerant, inici Plaça Espanya
Cia. LaDinamo, 'Music on Cycles'

17:30h | Teatre Conservatori
Orquestra Integrada, 'Música en comunitat'

18h | Plana de l'Om
Colla Castellera dels Tirallongues de Manresa, 'Actuació castellera'

18h | Plana de l'Om
Colla Castellera Xicots de Vilafranca, 'Actuació castellera'

18h | Teatre Kursaal, pati
Compañía Leonor Leal, 'La Mujer Habitada'

18h | El Sielu
Rosalía & Raül, 'Rosalía & Raül'

18h | Plaça Europa
Soroll Blanc, 'Soroll Blanc'

18h | Espai Òmnium - D'arrel
UNA, 'UNA'

18:30h | Taverna Estrella Damm
Djmawi Africa, 'Djmawi Africa'

18:30h | Carrer del Balç
Escarlata Circus, 'Corroc'

18:30h | Plaça Sant Domènec
La Fem Fatal, 'Anton i Polina'

18:30h | Plaça Crist Rei
PereHosta, 'Open Door'

19h | Plaça Sant Domènec
Cie Hydragon, 'La Corde et On'

19h | Teatre Kursaal, pati
Daniel Doña, 'A pie de calle'

19h | Plaça Europa
Darlas Qwart, '8'

19:30h | Teatre kursaal, sala petita
Enric Montefusco & Buena Suerte, 'Tata Mala'

19:45h | Itinerant, inici Plaça Crist Rei
Focus Cervera, 'Bombollers de Cervera i Cérvol Tibau'

19:45h | Plaça Major
FRIKAR dance company & Raynald Colom, 'Vertical dance'

20h | El Sielu
Belda & Sanjosex, 'Càntut'

20h | Plaça Major
David Carabén, Mercè Sampietro, Cabo San Roque i Toni Mira, 'Cadàver Exquisit: un joc de creació col·lectiva'

20h | Espai Òmnium -  D'arrel
Driana, 'Projecte (R)obert'

20h | L'anònima
Guillem Albà & Clara Peya, 'Pluja'

20h | Plaça Europa
O Val das Mouras, 'Rosalía'

20:15h | Teatre Kursaal, pati
Compañía Leonor Leal, 'La Mujer Habitada'

20:30h | Plaça Sant Domènec
Tio Teronen Semeak, 'FreshCool'

21h | Teatre Kursaal, sala gran
Coetus amb Carles Dénia, 'Coetus amb Carles Dénia'

21h | Plaça Europa
El Fugitiu, 'El Fugitiu'

21h | L'anònima
Roland Olbeter, 'El Somni de Gulliver'

21:30h | Taverna Estrella Damm
Cobla Catalana dels Sons Essencials i Agrupament d'Esbarts Dansaires, 'Nit de ball folk / Nit Esporògena'

21:30h | Sala Els Carlins
Grup de Teatre Paranys, 'No et vesteixis per sopar'

21:30h | Museu Comarcal de Manresa
Joana Gomila, 'Folk Souvenir'

22h | Espai Òmnium - D'arrel
Marc del Pino Trio, 'Marc del Pino Trio'

22h | Plaça Europa
Scarecrow, 'The Last'

22:30h | L'anònima
Guillem Albà & Clara Peya, 'Pluja'

22;30h | Teatre Conservatori
Mayte Martín, 'Al Flamenco por testigo'

22:45h | Taverna Estrella Damm
Fetén Fetén, 'Nit de ball folk'

23h | Sala Els Carlins
La Bella Ensemble, 'Diari d'una miliciana'

23h | Sala Stroika
MAZAGAN & Hamid El Hadri, 'MAZAGAN & Hamid El Hadri'

23:30h | Espai Òmnoim -  D'arrel
TresCant, 'De la nostra terra estant'

00h | Sala Stroika
Fanfare Ciocarlia, 'Onwards To Mars! - 20 years'

00h | Taverna Estrella Damm
Spontus & Manu Sabaté, 'Nit de ball folk / An huneour'

Diumenge 9 d'octubre
07h | Plana de l'Om
Agostino Iacurci i Federació de Catifaires de Catalunya, 'Catifa de flors'

11h | Plaça Major
Cucanya de la Plaça Nova de Barcelona, 'Associació de Festes de la Plaça Nova'

11h | Plaça Sant Domènec
El Pájaro Carpintero, 'Sonarium'

11h | Itinerant, inici Plaça Crist Rei
Focus Cervera, 'L'Àliga de Cervera i la Banda del Conservatori de Cervera'

11h | Plaça Major
Tombs Creatius, 'Xics del Xurrac'

11:30h | Itinerant, inici Plaça Sant Domènec
Alodeyá Circo Danza, 'Son Recuerdos'

11:30h | Taverna Estrella Damm
Banda de Música d’Esparreguera, 'Descobreix la Banda: del pasdoble al jazz'

12h | Teatre Conservatori
Grup Coses & La Cobla Sant Jordi- Ciutat de Barcelona, 'Així s'encenen al vent'

12h | Sala Els Carlins
Grup de Teatre La Sala de Rajadell, 'A les 6'

12:15h | Itinerant, inici Plaça Espanya
Focus Cervera, 'Geganters i Grallers de Cervera'

12:30h | Itinerant, inici Plaça Sant Domènec
Ball de Galeres, 'Coordinadora de danses tradicionals de Reus'

12:30h | Plaça Crist Rei
Focus Cervera, 'Ball d'Espases de Cervera'

13h | Taverna Estrella Damm
Banda FCSM & Banda de Música d’Ulldecona, 'Mirant el Món des del Sud'

13h | Teatre Kursaal, pati
Colectivo El Brote, 'Quebradas e imperfectas'

13h | Plaça Sant Domènec
Tio Teronen Semeak, 'FreshCool'

13:30h | Itinerant, inici Plaça Crist Rei
Esbart Marboleny, 'Cap a la Plaça'

13:30h | Itinerant, inici Plaça Major
Focus Cervera, 'Ball de Gitanes de Cervera'

16:30h | Plaça Major
Cucanya de la Plaça Nova de Barcelona, 'Associació de Festes de la Plaça Nova'

16:30h | Plaça Major
Tombs Creatius, 'Xics del Xurrac'

17h | Itinerant, inici Plaça Sant Domènec
Ball de Galeres, 'Coordinadora de danses tradicionals de Reus'

17h | Plaça Sant Domènec
El Pájaro Carpintero, 'Sonarium'

17h | Itinerant, inici Plaça Major
Esbart Marboleny, 'Cap a la Plaça'

17:30h | Teatre Conservatori
Esbart Manresà de Dansaires, 'Ritual i Festa'

17h | Plaça Sant Domènec
Esbart Marboleny, 'Cap a la Plaça'

17h | Itinerant, inici Plaça Crist Rei
Focus Cervera, 'L'Àliga de Cervera i la Banda del Conservatori de Cervera'

17h | Taverna Estrella Damm
Ialma, 'Camino'

17:30h | Teatre Kursaal, pati
Taiat Dansa, 'Dance Generation'

18h | Teatre Kursaal, sala petita
Esvorell, 'Esvorell'

18h | Itinerant, inici Plaça Major
Focus Cervera, 'Ball de Gitanes de Cervera'

18h | Sala Els Carlins
Grup Mala Fama del Casal Familiar Recreatiu, 'L'últim estiu'

18h | Taverna Estrella Damm
Roba Estesa, 'Descalces on tour'

18:30h | Itinerant, inici Plaça Sant Domènec
Alodeyá Circo Danza, 'Son Recuerdos'

18:30h | Plaça Crist Rei
Focus Cervera, 'Ball d'Espases de Cervera'

18:30h | CC El Casino, sala d'actes
Teresa Rebull/ Ànima Desterrada, 'Cia. Susanna Barranco'

19h | Teatre Kursaal, sala gran
Tempesta Esvaïda, de Joaquim Serra
Comèdia lírica per a orquestra, cor i sis solistes

19h | Plaça Major
Tombs Creatius, 'Xics del Xurrac'

19:30h | Plana de l'Om
Agostino Iacurci i Federació de Catifaires de Catalunya, 'Catifa de flors'

19:30h | Teatre Kursaal, pati
Taiat Dansa, 'Dance Generation'

19:45h | Itinerant, inici Plaça Major
Focus Cervera, 'Geganters i Grallers de Cervera'

19:45h | L'anònima
Guillem Albà & Clara Peya, 'Pluja'

20h | Taverna Estrella Damm
Jordi Molina, 'Matèria del temps'

I a més a més...
Del 6 al 9 d'octubre
11h - 18h | CC El Casino, espai 7
Exposició, 'Les festes de foc als Pirineus'

Consulta preus i detalls de les activitats en el aquest enllaç.

Degut a la COVID-19 consulteu la web de l'organització per possibles canvis d'última hora

formulari esdevenimets agenda

Et pot interessar