Pan de limón con semillas de amapola

Pan de limón con semillas de amapola

Sinopsi

En un petit poble del mallorquí l'Anna (Eva Martín) i la Marina (Elia Galera), dues germanes que van ser separades en la seva adolescència, es troben de nou per a vendre una fleca que han heretat d'una misteriosa dona a qui creuen no conèixer.

Són dues dones amb vides molt diferents: l'Anna pràcticament no ha sortit de l'illa i segueix casada amb un home a qui ja no estima, i la Marina viatja pel món treballant com a doctora per a una ONG.

Mentre intenten descobrir els secrets que amaga la seva enigmàtica herència, les dues hauran de fer front a vells conflictes familiars i intentar recuperar els anys perduts.

La pots veure als cinemes de:

Terres de l'Ebre

Cicle Gaudí

Dijous 20 de gener: 20:00h
Auditori Sixto Mir - Sant Carles de la Ràpita

Diumenge 23 de gener: 18:00h
Cinema de la Unió Social - Flix

Dijous 27 de gener: 19:00h
Teatre Auditori Felip Pedrell - Tortosa

Divendres 28 de gener: 19:00h
Casal Municipal - Ascó

Barcelona

Cicle Gaudí

Dijous 13 de gener: 19:30h
Ateneu Adrianenc - Sant Adrià de Besós

Dijous 13 de gener: 21:00h
La Massa Teatre - Vilassar de Dalt

Dissabte 15 de gener: 19:00h
Teatre de la Vila - Palau-Solità i Plegamans

Diumenge 16 de gener: 18:00h
Sala-Teatre del Casal - Sant Andreu de Llavaneres

Diumenge 16 de gener: 18:00h
Centre Cívic i Cultural La Fàbrica - Santa Eulàlia de Ronçana

Diumenge 16 de gener: 19:00h
Sala Polivalent de l'Ajuntament - Vacarisses

Diumenge 16 de gener: 19:00h
Auditori Municipal Miquel Pont - Castellar del Vallès

Dimarts 18 de gener: 19:00h
Cinema Edison - Granollers

Dijous 20 de gener: 18:30h
Teatre Casino de l'Aliança - Barcelona (Barri del Poblenou)

Dijous 20 de gener: 20:00h
Teatre Mercè Rodoreda - Sant Joan Despí

Dijous 20 de gener: 20:00h
Cinema Esbarjo - Cardedeu

Divendres 21 de gener: 19:30h
Teatre Auditori Centre Cultural - Vilanova del Vallès

Divendres 21 de gener: 20:00h
Teatre Municipal La Sala - Rubí

Divendres 21 de gener: 20:00h
Teatre Auditori Polivalent - Bigues i Riells

Divendres 21 de gener: 21:00h
Escola Nova Electra - Terrassa (Barri Egara)

Divendres 21 de gener: 22:00h
Teatre de l'Aliança Palmarenca - La Palma de Cervelló

Dissabte 22 de gener: 20:00h
Teatre del Coro - Sentmenat

Dimarts 25 de gener: 19:00h
Casal d'Alella - Alella

Dimarts 25 de gener: 19:30h
Cinemes Sant Cugat - Sant Cugat del Vallès

Dimecres 26 de gener: 20:00h
Teatre Margarida Xirgu - Badalona

Dijous 27 de gener: 20:00h
Sala Mozart - Calella

Dijous 27 de gener: 20:15h
Foment Mataroní - Mataró

Divendres 28 de gener: 19:00h
Escola de Música - Matadepera

Diumenge 30 de gener: 18:00h
Sala Teatre - Òrrius

Diumenge 30 de gener: 18:00h
Espai Cultural Montbarri - Montornès del Vallès

Penedès

Sala 1 - Cineclub Vilanova i la Geltrú

Dijous 13 de gener: 19:30h

Cicle Gaudí

Dijous 13 de gener: 19:30h
Teatre Principal - Vilanova i la Geltrú

Dissabte 15 de gener: 18:00h
Sala La Societat - Bonastre

Dijous 20 de gener: 19:00h
Centre Cultural - Gelida

Dijous 20 de gener: 20:30h
Cinema Prado - Sitges

Divendres 21 de gener: 19:30h
Monestir de Santa Maria - Santa Oliva

Dissabte 29 de gener: 21:30h
La Cumprativa - Llorenç del Penedès

Diumenge 30 de gener: 18:00h
Centre Municipal de Cultura - La Bisbal del Penedès

Diumenge 30 de gener: 19:00h
La Sala - Sant Llorenç d'Hortons

Camp de Tarragona

Cicle Gaudí

Divendres 14 de gener: 19:30h
Museu Comarcal de la Conca de Barberà - Montblanc

Dissabte 15 de gener: 19:00h
Castell del Paborde - La Selva del Camp

Diumenge 16 de gener: 18:30h
Casalet - L'Espluga de Francolí

Diumenge 16 de gener: 18:45h
Casal - Vila-rodona

Dijous 20 de gener: 19:00h
Centre Cultural L'Infant Pere - L'Hospitalet de l'Infant

Dissabte 22 de gener: 17:00h
Biblioteca - Passanant

Dissabte 22 de gener: 19:00h
Convent de les Arts - Alcover

Dissabte 22 de gener: 21:30h
Centre Recreatiu - Vilallonga del Camp

Dijous 27 de gener: 19:00h
Auditori Diputació - Tarragona

Empordà

Cicle Gaudí

Dijous 20 de gener: 20:00h
Teatre La Gorga - Palamós

Divendres 21 de gener: 19:00h
Casino Cultural - Begur

Divendres 21 de gener: 21:00h
Monestir - Sant Feliu de Guíxols

Dissabte 22 de gener: 19:00h
Teatre Mundial - La Bisbal d'Empordà

Dijous 27 de gener: 20:15h
Teatre Municipal de Roses - Roses

Teatre Mundial

Dissabte 22 de gener: 19:00h

Cinema Montgrí

Divendres 28 de gener: 21:30h
Dissabte 29 de gener: 21:30h
Diumenge 30 de gener: 19:15h
Dilluns 31 de gener: 21:30h

Cinema Casino de Begur

Divendres 21 de gener: 19:00h

Cinemes Arinco

Divendres 14 de gener: 17:30h
Dissabte 15 de gener: 17:30h
Diumenge 16 de gener: 17:30h
Dimecres 19 de gener: 17:30h

Ponent

Cicle Gaudí

Diumenge 16 de gener: 18:00h
L'Abadia - Arbeca

Diumenge 16 de gener: 19:00h
Cinema Casal - Almacelles

Divendres 21 de gener: 20:30h
Sala d'Actes del Centre Cultural - Mollerussa

Diumenge 23 de gener: 18:00h
Centre Cívic 1 d'octubre - La Granadella

Divendres 28 de gener: 20:00h
Sala d'Actes de l'Ajuntament - Bellcaire d'Urgell

Divendres 28 de gener: 20:30h
Sala d'actes de la Paeria - Balaguer

Diumenge 30 de gener: 18:00h
Sala d'Actes de l'Ajuntament - La Fuliola

Diumenge 30 de gener: 18:00h
Sala de plens de l'Ajuntament - Guissona

Diumenge 30 de gener: 19:30h
Sala de la Llar Social - Puigverd de Lleida

Girona

Cicle Gaudí

Divendres 14 de gener: 19:00h
Auditori Municipal - Santa Coloma de Farners

Dissabte 15 de gener: 19:00h
Cinema Catalunya - Ribes de Freser

Diumenge 16 de gener: 19:00h
Auditori de l'Ateneu - Banyoles

Dijous 20 de gener: 20:00h
Teatre de Blanes - Blanes

Divendres 21 de gener: 20:00h
Teatre Centre Cultural Parroquial - La Cellera de Ter

Diumenge 23 de gener: 18:00h
Sala Centre Recreatiu - Cassà de la Selva

Divendres 28 de gener: 20:00h
Sala Polivalent de l'U d'octubre - Anglès

Diumenge 30 de gener: 18:00h
Teatre Casino Llagosterenc - Llagostera

Diumenge 30 de gener: 18:00h
Teatre La Societat - Maçanet de la Selva

Cineclub Amics del Cinema de la Vall de Ribes

Dissbte 15 de gener: 19:00h

Centre

Cicle Gaudí

Diumenge 16 de gener: 18:00h
Espai Hemalosa - Santa Maria d'Oló

Diumenge 16 de gener: 18:00h
Teatre El Coro - Sant Vicenç de Castellet

Dijous 20 de gener: 20:00h
Sala Polivalent de l'Ajuntament - Tavertet

Dijous 20 de gener: 20:00h
Ateneu Cinema - Igualada

Dijous 20 de gener: 20:30h
Teatre Patronat - Berga

Dijous 20 de gener: 21:00h
Cinema El Casal - Torelló

Diumenge 23 de gener: 18:00h
Teatre Els Catòlics - Cardona

Diumenge 23 de gener: 18:00h
El Catalunya - Avinyó

Diumenge 23 de gener: 18:00h
Sala El Sindicat - Balsareny

Divendres 28 de gener: 19:00h
Auditori Joan Cererols - Martorell

Divendres 28 de gener: 19:00h
Teatre La Lliga - Capellades

Divendres 28 de gener: 20:00h
Centre Parroquial - Centelles

Divendres 28 de gener: 20:30h
Teatre Auditori Agustí Soler i Mas - Navarcles

Divendres 28 de gener: 20:30h
Casino de Calaf - Calaf

Dissabte 29 de gener: 20:15h
Fàbrica Vella - Sallent

Diumenge 30 de gener: 18:00h
Teatre Municipal - Sant Llorenç de Morunys

Diumenge 30 de gener: 18:30h
Teatre Casal Cultural - Sant Fruitós de Bages

Diumenge 30 de gener: 19:00h
Cinema Casal de Gràcia - Manlleu

Diumenge 30 de gener: 19:00h
Can Costa Centre Cultural - Taradell

Ateneu Cinema - Igualada

Dijous 20 de gener: 20:05h

AlTer Cinema - Torelló

Dijous 20 de gener: 21:00h

Cine Patronat - Berga

Dijous 20 de gener: 20:30h

Pirineus

Cicle Gaudí

Diumenge 16 de gener: 18:00h
Centre Cívic Escoles Velles - Bellver de Cerdanya

Diumenge 16 de gener: 18:30h
Cinema-teatre Els Til·lers - Sort

Dissabte 22 de gener: 19:00h
Sala Lo Ventador - La Guingueta d'Àneu

Dimecres 26 de gener: 18:30h
Ajuntament de la Vall de Boí - Barruera

Divendres 28 de gener: 22:00h
Molí de l'Oli - La Pobla de Segur