Robot Dreams

Robot Dreams

Sinopsi

Pel·lícula d'animació inspirada en la novel·la gràfica homònima sobre un gos de Sara Varon, que narra la història d'en Dog, un gos solitari que viu a Manhattan.

Un dia decideix construir-se un robot, un amic. La seva amistat creix fins a fer-se inseparables, al ritme del Nova York dels vuitanta, però na nit d'estiu, en Dog es veu obligat a abandonar a Robot, que ha quedat robellat i immobilitzat a la platja.

El record de la seva amistat perdura i, a mesura que passen les estacions, en Dog intenta omplir el buit emocional amb noves amistats, des d'un ninot de neu fos, fins a uns hedonistes ossos formiguers. Però per al robot, oxidat a la platja, l'únic alleujament de la solitud són els somnis.

La pots veure als cinemes de:

Terres de l'Ebre

Cicle Gaudí

Diumenge 2 de juny: 18:00h
Centre Obrer - La Sènia

Diumenge 9 de juny: 19:00h
Teatre Auditori José Antonio Valls Subirats - Alcanar

Dissabte 15 de juny: 18:00h
Cinema de la Unió Social - Flix

Diumenge 16 de juny: 18:00h
Societat Unió Gandesana - Gandesa

Dijous 20 de juny: 19:00h
Teatre Auditori Felip Pedrell - Tortosa

Dijous 20 de juny: 20:00h
Auditori Sixto Mir - La Ràpita

Dissabte 22 de juny: 19:00h
Cinema Societat la Llum del Dia - Riba-roja d'Ebre

Divendres 28 de juny: 19:00h
Casal Municipal - Ascó

Barcelona

Cicle Gaudí

Dijous 6 de juny: 21:00h
La Massa Teatre - Vilassar de Dalt

Diumenge 9 de juny: 18:30h
El Centre - Arenys de Munt

Dijous 13 de juny: 19:30h
Ateneu Adrianenc - Sant Adrià de Besòs

Dijous 13 de juny: 20:00h
Teatre Mercè Rodoreda - Sant Joan Despí

Divendres 14 de juny: 19:00h
Escola de Música - Matadepera

Divendres 14 de juny: 20:30h
Auditori Municipal Miquel Pont - Castellar del Vallès

Dissabte 15 de juny: 19:00h
Teatre de la Vila - Palau-Solità i Plegamans

Dissabte 15 de juny: 19:00h
Centre Cívic i Cultural La Fàbrica - Santa Eulàlia de Ronçana

Diumenge 16 de juny: 19:00h
Casal de Cultura - Vacarisses

Dimecres 19 de juny: 20:00h
Teatre Margarida Xirgu - Badalona

Dijous 20 de juny: 19:00h
Teatre Casino de l'Aliança - Barcelona (Barri del Poblenou)

Dijous 20 de juny: 20:00h
Cinema Esbarjo - Cardedeu

Dijous 20 de juny: 21:00h
Sala Mozart - Calella

Divendres 21 de juny: 17:30h
Teatre Auditori Polivalent - Bigues i Riells

Divendres 21 de juny: 19:30h
Teatre Auditori Centre Cultural - Vilanova del Vallès

Divendres 21 de juny: 20:00h
Teatre Municipal La Sala - Rubí

Divendres 21 de juny: 20:00h
Sala-Teatre del Casal - Sant Andreu de Llavaneres

Divendres 21 de juny: 22:00h
Escola Nova Electra - Terrassa (Barri Egara)

Dissabte 22 de juny: 19:00h
Teatre del Centre - Santa Perpètua de Mogoda

Dimarts 25 de juny: 19:00h
Cinema Edison - Granollers

Dimarts 25 de juny: 19:00h
Casal d'Alella - Alella

Dimarts 25 de juny: 19:30h
Cinemes Sant Cugat - Sant Cugat del Vallès

Dijous 27 de juny: 20:00h
Escola de Música Pau Casals - Viladecavalls

Dijous 27 de juny: 20:15h
Foment Mataroní - Mataró

Divendres 28 de juny: 20:00h
Teatre de l'Aliança Palmarenca - La Palma de Cervelló

Dissabte 29 de juny: 18:30h
Teatre del Coro - Sentmenat

Dissabte 29 de juny: 19:00h
Teatre La Peni - Molins de Rei

Diumenge 30 de juny: 19:30h
Teatre Plaza - Castelldefels

Diumenge 30 de juny: 18:00h
Sala Teatre - Òrrius

Cineclub Hal 2022 - Molins de Rei

Diumenge 14 de gener: 11:30h

Penedès

Cicle Gaudí

Dissabte 1 de juny: 20:30h
La Cumprativa - Llorenç del Penedès

Diumenge 9 de juny: 19:00h
Centre Cultural i Lúdic - Les Cabanyes

Dijous 13 de juny: 20:00h
Auditori del Tívoli - El Vendrell

Divendres 14 de juny: 19:00h
Centre Cultural - Gelida

Diumenge 16 de juny: 19:00h
SCE La Margaridoia - Santa Margarida i els Monjos

Diumenge 16 de juny: 19:00h
Sala La Societat - Bonastre

Dijous 20 de juny: 19:30h
Teatre Principal - Vilanova i la Geltrú

Dissabte 22 de juny: 19:00h
Centre Municipal de Cultura - La Bisbal del Penedès

Divendres 28 de juny: 19:00h
La Nostra Llar - Santa Oliva

Diumenge 30 de juny: 18:30h
Centre Cívic - Pacs del Penedès

Diumenge 30 de juny: 19:00h
Espai Cultural Fòrum Berger - Vilafranca del Penedès

Sala 1 - Cineclub Vilanova i la Geltrú

Dijous 20 de juny: 19:30h

Camp de Tarragona

Cicle Gaudí

Diumenge 2 de juny: 18:30h
Casalet - L'Espluga de Francolí

Divendres 5 de juny: 20:30h
Teatre Municipal - Almoster

Dijous 6 de juny: 19:00h
Centre Cultural L'Infant Pere - L'Hospitalet de l'Infant

Dijous 6 de juny: 19:00h
Celler de Vila-seca - Vila-seca

Dissabte 8 de juny: 21:30h
Centre Recreatiu - Villalonga del Camp

Dissabte 15 de juny: 19:00h
Castell del Paborde - La Selva del Camp

Diumenge 16 de juny: 18:00h
Sala 1 d'octubre - Ulldemolins

Diumenge 16 de juny: 18:30h
Casal - Vila-rodona

Dijous 27 de juny: 19:00h
Auditori Diputació - Tarragona

Divendres 28 de juny: 20:00h
Centre Cultural - El Catllar

Dissabte 29 de juny: 19:00h
Convent de les Arts - Alcover

Auditori de la Diputació de Tarragona

Dijous 27 de juny: 19:00h

Empordà

Cicle Gaudí

Divendres 21 de juny: 21:00h
Monestir - Sant Feliu de Guíxols

Dijous 27 de juny: 18:00h
Art i Joia - Cadaqués

Dijous 4 de juliol: 20:00h
Teatre La Gorga - Palamós

Ponent

Cicle Gaudí

Diumenge 9 de juny: 19:00h
Casal Cultural - Bellvís

Diumenge 9 de juny: 19:00h
Casal Vinaixenc - Vinaixa

Divendres 14 de juny: 18:30h
Sala d'exposicions i conferències - Vallbona de les Monges

Divendres 14 de juny: 20:30h
Sala d'Actes del Centre Cultural - Mollerussa

Divendres 14 de juny: 21:30h
Sala Polifuncional - Vallfogona de Balaguer

Diumenge 16 de juny: 19:00h
L'Abadia - Arbeca

Diumenge 16 de juny: 19:00h
Cinema Centre Cultural - Almacelles

Dijous 20 de juny: 20:30h
Sala d'actes de la Paeria - Balaguer

Divendres 28 de juny: 21:00h
Sala d'Actes de l'Ajuntament - Bellcaire d'Urgell

Diumenge 30 de juny: 18:00h
Casino - La Granadella

Diumenge 30 de juny: 18:00h
Sala d'Actes de l'Ajuntament - La Fuliola

Diumenge 30 de juny: 18:00h
Sala de la Llar Social - Puigverd de Lleida

Diumenge 30 de juny: 18:00h
Sala de plens de l'Ajuntament - Guissona

Sala d'actes de l'Ajuntament de Balaguer

Dijous 20 de juny: 20:30h

Centre Cultural - Mollerussa

Divendres 14 de juny: 20:30h

Girona

Cineclub Amics del Cinema de la Vall de Ribes

Dissabte 29 de juny: 19:00h

Cicle Gaudí

Diumenge 2 de juny: 18:00h
Sala Centre Recreatiu - Cassà de la Selva

Diumenge 3 de juliol: 22:00h
Teatre Casino Llagosterenc - Llagostera

Dissabte 15 de juny: 18:30h
Antic Restaurant del Casino - Planoles

Dissabte 15 de juny: 19:00h
Teatre El Casal - Ribes de Freser

Dissabte 15 de juny: 21:00h
Teatre El Casal - Amer

Dijous 20 de juny: 20:00h
Teatre de Blanes - Blanes

Dijous 20 de juny: 20:30h
Cercle Bredenc - Breda

Divendres 21 de juny: 20:00h
Teatre Centre Cultural Parroquial - La Cellera de Ter

Divendres 28 de juny: 20:00h
Sala de l'U d'octubre a la Burés - Anglès

Centre

AlTer Cinema - Torelló

Dijous 20 de juny: 21:00h

Cicle Gaudí

Diumenge 9 de juny: 18:00h
La Brillante - Castellolí

Divendres 14 de juny: 19:00h
Cinema de Tous - Sant Martí de Tous

Diumenge 16 de juny: 18:00h
Teatre Àngel Guimerà - Santa Eugènia de Berga

Diumenge 16 de juny: 18:00h
Sala El Sindicat - Balsareny

Diumenge 16 de juny: 18:00h
Espai Hemalosa - Santa Maria d'Oló

Diumenge 16 de juny: 18:30h
Casal de Carme - Carme

Diumenge 16 de juny: 18:30h
Espai Plana de l'Om - Manresa

Diumenge 16 de juny: 18:30h
Teatre Casal Cultural - Sant Fruitós de Bages

Diumenge 16 de juny: 19:00h
Teatre Els Catòlics - Cardona

Dijous 20 de juny: 19:30h
Ateneu Cinema - Igualada

Dijous 20 de juny: 20:00h
Can Pasqual - Esparreguera

Dijous 20 de juny: 20:30h
Teatre Patronat - Berga

Dijous 20 de juny: 21:00h
Cinema El Casal - Torelló

Divendres 21 de juny: 19:00h
Teatre La Lliga - Capellades

Divendres 21 de juny: 21:00h
Casino de Calaf - Calaf

Dissabte 22 de juny: 20:00h
Sala Polivalent de l'Ajuntament - Tavertet

Divendres 28 de juny: 19:30h
Saló Catalunya - Sant Julià de Vilatorta

Divendres 28 de juny: 20:00h
Auditori Joan Cererols - Martorell

Divendres 28 de juny: 20:00h
Centre Parroquial - Centelles

Divendres 28 de juny: 20:30h
Teatre Auditori Agustí Soler i Mas - Navarcles

Divendres 28 de juny: 21:30h
Teatre Comarcal - Solsona

Dissabte 29 de juny: 19:00h
La Sala - Montmaneu

Diumenge 30 de juny: 18:00h
Teatre Municipal - Sant Llorenç de Morunys

Diumenge 30 de juny: 19:00h
Cinema Casal de Gràcia - Manlleu

Diumenge 30 de juny: 20:30h
Fàbrica Vella - Sallent

Cine Club Manresa

Diumenge 16 de juny: 18:30h

Ateneu Cinema - Igualada

Dijous 20 de juny: 19:30h

Pirineus

Cicle Gaudí

Diumenge 9 de juny: 18:00h
Centre Cívic Escoles Velles - Bellver de Cerdanya

Dissabte 15 de juny: 19:00h
Sala Lo Ventador - La Guingueta d'Àneu

Diumenge 16 de juny: 19:00h
Cinema-teatre Els Til·lers - Sort

Dimecres 26 de juny: 18:30h
Ajuntament de la Vall de Boí - Barruera

Divendres 28 de juny: 21:30h
Molí de l'Oli - La Pobla de Segur