El ventre del mar

El ventre del mar

Sinopsi

Juny de 1816. La fragata Alliance, de la Marina francesa, embarranca en un banc de sorra davant les costes del Senegal. En resultar inútils els intents per a alliberar el casc, no queda més remei que abandonar la nau.

Com els bots disponibles no són suficients per a acollir a tots els tripulants, es construeix una bassa d'uns 12 metres de llarg i 6 d'ample. En aquella embarcació precària obliguen a pujar a 147 homes: soldats, mariners, algun passatger i uns pocs oficials.

El pla previst és que els bots remolquin la bassa fins a la riba però el pànic i la confusió s'apoderen del comboi i tallen la soga de remolc, abandonant la bassa a la seva sort. La fam, la inclemència de la mar, la bogeria i una lluita acarnissada es deslliguen en aquella bassa a la deriva.

La pots veure als cinemes de:

Terres de l'Ebre

Cicle Gaudí

Diumenge 12 de juny: 18:00h
Cinema Coliseum - Gandesa

Diumenge 12 de juny: 18:00h
Cinema de la Unió Social - Flix

Dijous 16 de juny: 19:00h
Teatre Auditori Felip Pedrell - Tortosa

Dijous 16 de juny: 20:00h
Auditori Sixto Mir - Sant Carles de la Ràpita

Divendres 17 de juny: 22:00h
Casal Municipal - Ascó

Barcelona

Cicle Gaudí

Dissabte 4 de juny: 18:00h
El Centre - Arenys de Munt

Dijous 9 de juny: 19:30h
Ateneu Adrianenc - Sant Adrià de Besós

Divendres 10 de juny: 19:00h
Escola de Música - Matadepera

Divendres 10 de juny: 19:30h
Teatre Auditori Centre Cultural - Vilanova del Vallès

Divendres 10 de juny: 20:00h
Teatre del Coro - Sentmenat

Diumenge 12 de juny: 19:00h
Casal de Cultura - Vacarisses

Dijous 16 de juny: 19:00h
Teatre Casino de l'Aliança - Barcelona (Barri del Poblenou)

Dijous 16 de juny: 20:00h
Teatre Mercè Rodoreda - Sant Joan Despí

Dijous 16 de juny: 20:00h
Cinema Esbarjo - Cardedeu

Divendres 17 de juny: 20:00h
Teatre Municipal La Sala - Rubí

Divendres 17 de juny: 20:00h
Teatre Auditori Polivalent - Bigues i Riells

Divendres 17 de juny: 20:00h
Auditori Municipal Miquel Pont - Castellar del Vallès

Divendres 17 de juny: 22:00h
Teatre de l'Aliança Palmarenca - La Palma de Cervelló

Divendres 17 de juny: 22:00h
Escola Nova Electra - Terrassa (Barri Egara)

Dissabte 18 de juny: 19:00h
Teatre La Peni - Molins de Rei

Diumenge 19 de juny: 18:00h
Sala-Teatre del Casal - Sant Andreu de Llavaneres

Diumenge 19 de juny: 18:00h
Espai Cultural Montbarri - Montornès del Vallès

Diumenge 19 de juny: 18:00h
Sala Teatre - Òrrius

Diumenge 19 de juny: 19:00h
Centre Cívic i Cultural La Fàbrica - Santa Eulàlia de Ronçana

Diumenge 19 de juny: 19:00h
Teatre de la Vila - Palau-Solità i Plegamans

Dimarts 21 de juny: 19:00h
Cinema Edison - Granollers

Dimecres 22 de juny: 20:00h
Teatre Margarida Xirgu - Badalona

Dijous 23 de juny: 21:00h
Auditori Can Saleta - Calella

Dimarts 28 de juny: 19:00h
Casal d'Alella - Alella

Dimarts 28 de juny: 19:30h
Cinemes Sant Cugat - Sant Cugat del Vallès

Dijous 30 de juny: 20:15h
Foment Mataroní - Mataró

Cinemes Sant Cugat - Sant Cugat del Vallès

Del 24 al 30 de juny:
Divendres: --
Dissabte: --
Diumenge: --
Dilluns: --
Dimarts: 19:30h
Dimecres: --
Dijous: --

Foment Mataroní - Mataró

Dijous 30 de juny: 20:15h

Penedès

Cicle Gaudí

Divendres 10 de juny: 19:00h
Centre Municipal de Cultura - La Bisbal del Penedès

Dijous 16 de juny: 19:30h
Teatre Principal - Vilanova i la Geltrú

Dijous 16 de juny: 20:30h
Cinema Prado - Sitges

Divendres 17 de juny: 19:00h
Centre Cultural - Gelida

Divendres 17 de juny: 19:30h
Monestir de Santa Maria - Santa Oliva

Dissabte 18 de juny: 19:00h
Sala La Societat - Bonastre

Diumenge 19 de juny: 18:00h
Espai Cultural Fòrum Berger - Vilafranca del Penedès

Dissabte 25 de juny: 20:00h
La Cumprativa - Llorenç del Penedès

Dissabte 25 de juny: 22:30h
La Sala - Sant Llorenç d'Hortons

Camp de Tarragona

Cicle Gaudí

Dijous 16 de juny: 20:00h
Centre Cultural L'Infant Pere - L'Hospitalet de l'Infant

Dissabte 18 de juny: 19:00h
Castell del Paborde - La Selva del Camp

Dissabte 18 de juny: 19:00h
Convent de les Arts - Alcover

Dissabte 18 de juny: 21:30h
Centre Recreatiu - Vilallonga del Camp

Diumenge 19 de juny: 18:30h
Casalet - L'Espluga de Francolí

Diumenge 19 de juny: 18:45h
Casal - Vila-rodona

Dissabte 25 de juny: 17:00h
Sala de Plens - Passanant

Dijous 30 de juny: 19:00h
Auditori Diputació - Tarragona

 

Empordà

Cicle Gaudí

Divendres 17 de juny: 19:00h
Casino Cultural - Begur

Divendres 17 de juny: 21:00h
Monestir - Sant Feliu de Guíxols

Dissabte 18 de juny: 20:00h
Teatre Mundial - La Bisbal d'Empordà

Dijous 30 de juny: 20:00h
Teatre La Gorga - Palamós

Dijous 30 de juny: 20:15h
Teatre Municipal de Roses - Roses

Ponent

Centre Cultural - Mollerussa

Divendres 24 de juny: 20:30h

Cicle Gaudí

Divendres 17 de juny: 21:00h
Sala d'Actes de l'Ajuntament - Bellcaire d'Urgell

Diumenge 19 de juny: 18:00h
Centre Cívic 1 d'octubre - La Granadella

Diumenge 19 de juny: 19:00h
L'Abadia - Arbeca

Diumenge 19 de juny: 19:00h
Cinema Casal - Almacelles

Divendres 24 de juny: 20:30h
Sala d'Actes del Centre Cultural - Mollerussa

Diumenge 26 de juny: 18:00h
Sala de plens de l'Ajuntament - Guissona

Diumenge 26 de juny: 18:00h
Sala d'Actes de l'Ajuntament - La Fuliola

Diumenge 26 de juny: 19:30h
Sala de la Llar Social - Puigverd de Lleida

Divendres 1 de juliol: 20:30h
Sala d'actes de la Paeria - Balaguer

Girona

Cicle Gaudí

Dissabte 4 de juny: 20:00h
Auditori de l'Ateneu - Banyoles

Divendres 10 de juny: 20:00h
Teatre Centre Cultural Parroquial - La Cellera de Ter

Dissabte 11 de juny: 19:00h
Auditori Municipal - Santa Coloma de Farners

Dijous 16 de juny: 20:00h
Teatre de Blanes - Blanes

Divendres 17 de juny: 20:00h
Sala Polivalent de l'U d'octubre - Anglès

Dissabte 18 de juny: 19:00h
Cinema Catalunya - Ribes de Freser

Diumenge 19 de juny: 18:00h
Sala Centre Recreatiu - Cassà de la Selva

Diumenge 26 de juny: 18:00h
Teatre Casino Llagosterenc - Llagostera

Diumenge 26 de juny: 18:00h
Teatre La Societat - Maçanet de la Selva

Centre

Cicle Gaudí

Dijous 9 de juny: 20:30h
Teatre Patronat - Berga

Diumenge 12 de juny: 18:00h
Espai Hemalosa - Santa Maria d'Oló

Dijous 16 de juny: 20:00h
Sala Polivalent de l'Ajuntament - Tavertet

Dijous 16 de juny: 20:00h
Ateneu Cinema - Igualada

Dijous 16 de juny: 21:00h
Cinema El Casal - Torelló

Divendres 17 de juny: 19:00h
Teatre La Lliga - Capellades

Divendres 17 de juny: 19:00h
Auditori Joan Cererols - Martorell

Divendres 17 de juny: 20:00h
Centre Parroquial - Centelles

Diumenge 19 de juny: 18:00h
Teatre Els Catòlics - Cardona

Diumenge 19 de juny: 18:00h
Sala El Sindicat - Balsareny

Diumenge 19 de juny: 18:00h
El Catalunya - Avinyó

Diumenge 19 de juny: 19:30h
Teatre El Coro - Sant Vicenç de Castellet

Divendres 24 de juny: 21:00h
Casino de Calaf - Calaf

Dissabte 25 de juny: 20:15h
Fàbrica Vella - Sallent

Diumenge 26 de juny: 18:00h
Teatre Municipal - Sant Llorenç de Morunys

Diumenge 26 de juny: 18:30h
Teatre Casal Cultural - Sant Fruitós de Bages

Diumenge 26 de juny: 19:00h
Cinema Casal de Gràcia - Manlleu

Dijous 30 de juny: 19:00h
Can Costa Centre Cultural - Taradell

Divendres 1 de juliol: 21:30h
Teatre Auditori Agustí Soler i Mas - Navarcles

Pirineus

Cicle Gaudí

Dissabte 18 de juny: 19:00h
Sala Lo Ventador - La Guingueta d'Àneu

Diumenge 19 de juny: 18:00h
Centre Cívic Escoles Velles - Bellver de Cerdanya

Diumenge 19 de juny: 18:30h
Cinema-teatre Els Til·lers - Sort

Dimecres 22 de juny: 18:30h
Ajuntament de la Vall de Boí - Barruera

Dijous 30 de juny: 21:30h
Molí de l'Oli - La Pobla de Segur