Un año, una noche

Un año, una noche

Sinopsi

Ramon i Céline són una jove parella que es troba al local Bataclan de París la nit del 13 de novembre de 2015. Durant l'assalt terrorista, tots dos aconsegueixen, cadascun pel seu costat, entrar al camerino dels músics i refugiar-s'hi. En sortir ja no són els mateixos. I no saben si ho podran tornar a ser... Adaptació cinematogràfica basada en el llibre 'Paz, amor y Death metal', de Ramón González, supervivent de l'atemptat terrorista a la sala de concerts Bataclan de París.

La pots veure als cinemes de:

Terres de l'Ebre

Cicle Gaudí

Diumenge 12 de febrer: 18:00h
Cinema de la Unió Social - Flix

Diumenge 12 de febrer: 18:00h
Cinema Coliseum - Gandesa

Dijous 16 de febrer: 20:00h
Auditori Sixto Mir - La Ràpita

Dijous 23 de febrer: 19:00h
Teatre Auditori Felip Pedrell - Tortosa

Divendres 24 de febrer: 19:00h
Casal Municipal - Ascó

Barcelona

OCine - Arenys de Mar

Del 3 al 9 de febrer:
Divendres: --
Dissabte: --
Diumenge: --
Dilluns: --
Dimarts: --
Dimecres: 16:30h
Dijous: --

OCine - Sant Celoni

Del 3 al 9 de febrer:
Divendres: --
Dissabte: --
Diumenge: --
Dilluns: --
Dimarts: --
Dimecres: 21:45h
Dijous: --

Cinema Maldà

VOSE

Del 3 al 9 de febrer:
Divendres: --
Dissabte: --
Diumenge: --
Dilluns: --
Dimarts: --
Dimecres: 15:15h
Dijous: --

Cicle Gaudí

Divendres 3 de febrer: 20:00h
Teatre Municipal La Sala - Rubí

Diumenge 5 de febrer: 18:00h
El Centre - Arenys de Munt

Diumenge 5 de febrer: 18:30h
Teatre del Coro - Sentmenat

Dijous 9 de febrer: 19:30h
Ateneu Adrianenc - Sant Adrià de Besós

Dijous 9 de febrer: 21:00h
La Massa Teatre - Vilassar de Dalt

Dissabte 11 de febrer: 19:00h
Teatre de la Vila - Palau-Solità i Plegamans

Dimecres 15 de febrer: 20:00h
Teatre Margarida Xirgu - Badalona

Dijous 16 de febrer: 20:00h
Cinema Esbarjo - Cardedeu

Divendres 17 de febrer: 19:30h
Teatre Auditori Centre Cultural - Vilanova del Vallès

Divendres 17 de febrer: 20:00h
Sala-Teatre del Casal - Sant Andreu de Llavaneres

Divendres 17 de febrer: 20:30h
Teatre Auditori Polivalent - Bigues i Riells

Divendres 17 de febrer: 21:00h
Escola Nova Electra - Terrassa (Barri Egara)

Diumenge 19 de febrer: 18:00h
Centre Cívic i Cultural La Fàbrica - Santa Eulàlia de Ronçana

Diumenge 19 de febrer: 19:00h
Casal de Cultura - Vacarisses

Dimarts 21 de febrer: 19:00h
Cinema Edison - Granollers

Dijous 23 de febrer: 18:30h
Teatre Casino de l'Aliança - Barcelona (Barri del Poblenou)

Dijous 23 de febrer: 20:00h
Teatre Mercè Rodoreda - Sant Joan Despí

Dijous 23 de febrer: 20:15h
Foment Mataroní - Mataró

Dijous 23 de febrer: 21:00h
Sala Mozart - Calella

Divendres 24 de febrer: 19:00h
Escola de Música - Matadepera

Divendres 24 de febrer: 20:00h
Escola de Música Pau Casals - Viladecavalls

Dissabte 25 de febrer: 18:00h
Auditori Municipal Miquel Pont - Castellar del Vallès

Dissabte 25 de febrer: 19:00h
Teatre de l'Aliança Palmarenca - La Palma de Cervelló

Dissabte 25 de febrer: 19:00h
Teatre La Peni - Molins de Rei

Dissabte 25 de febrer: 19:30h
Teatre Plaza - Castelldefels

Diumenge 26 de febrer: 18:00h
Espai Cultural Montbarri - Montornès del Vallès

Diumenge 26 de febrer: 18:00h
Sala Teatre - Òrrius

Diumenge 26 de febrer: 18:30h
El Celler de Carrencà - Martorelles

Dimarts 28 de febrer : 19:00h
Casal d'Alella - Alella

Dimarts 28 de febrer: 19:30h
Cinema Sant Cugat - Sant Cugat del Vallès

Penedès

Cicle Gaudí

Diumenge 12 de febrer: 19:00h
SCE La Margaridoia - Santa Margarida i els Monjos

Dijous 16 de febrer: 20:00h
Auditori del Tívoli - El Vendrell

Divendres 17 de febrer: 19:00h
Centre Cultural - Gelida

Dissabte 18 de febrer: 18:00h
Sala La Societat - Bonastre

Diumenge 19 de febrer: 18:00h
Espai Cultural Fòrum Berger - Vilafranca del Penedès

Dijous 23 de febrer: 19:30h
Cinema Prado - Sitges

Dijous 23 de febrer: 19:30h
Teatre Principal - Vilanova i la Geltrú

Divendres 24 de febrer: 20:00h
Local cultural - Santa Oliva

Dissabte 25 de febrer: 18:00h
Centre Municipal de Cultura - La Bisbal del Penedès

Dissabte 25 de febrer: 20:30h
La Cumprativa - Llorenç del Penedès

Diumenge 26 de febrer: 18:30h
Centre Cultural del Jardí - Sant Quintí de Mediona

Diumenge 26 de febrer: 19:00h
La Sala - Sant Llorenç d'Hortons

Camp de Tarragona

Cicle Gaudí

Dijous 9 de febrer: 20:00h
Celler - Vila-seca

Diumenge 12 de febrer: 18:30h
Casalet - L'Espluga de Francolí

Dijous 16 de febrer: 19:00h
Centre Cultural L'Infant Pere - L'Hospitalet de l'Infant

Dissabte 18 de febrer: 19:00h
Castell del Paborde - La Selva del Camp

Dissabte 18 de febrer: 19:00h
Convent de les Arts - Alcover

Diumenge 19 de febrer: 18:00h
Sala 1 d'octubre - Ulldemolins

Diumenge 19 de febrer: 18:30h
Casal - Vila-rodona

Dijous 23 de febrer: 19:00h
Auditori Diputació - Tarragona

Dissabte 25 de febrer: 21:30h
Centre Recreatiu - Vilallonga del Camp

Empordà

Cicle Gaudí

Dijous 23 de febrer: 20:00h
Teatre La Gorga - Palamós

Dijous 23 de febrer: 20:15h
Teatre Municipal de Roses - Roses

Divendres 24 de febrer: 20:00h
Casino Cultural - Begur

Divendres 24 de febrer: 21:00h
Monestir - Sant Feliu de Guíxols

Dissabte 25 de febrer: 19:00h
Art i Joia - Cadaqués

Diumenge 26 de febrer: 19:00h
Teatre Mundial - La Bisbal d'Empordà

 

 

 

Teatre Municipal de Palafrugell (TMP)

Divendres 3 de febrer: 19:00h
Dissabte 4 de febrer: 21:30h
Diumenge 5 de febrer: 17:00h

Ponent

Cicle Gaudí

Divendres 17 de febrer: 20:30h
Sala d'Actes del Centre Cultural - Mollerussa

Divendres 17 de febrer: 20:30h
Sala Polifuncional - Vallfogona de Balaguer

Diumenge 19 de febrer: 18:00h
Casino - La Granadella

Divendres 24 de febrer: 20:00h
Sala d'Actes de l'Ajuntament - Bellcaire d'Urgell

Divendres 24 de febrer: 20:30h
Sala d'actes de la Paeria - Balaguer

Diumenge 26 de febrer: 18:00h
Sala de plens de l'Ajuntament - Guissona

Diumenge 26 de febrer: 18:00h
L'Abadia - Arbeca

Diumenge 26 de febrer: 18:00h
Sala de la Llar Social - Puigverd de Lleida

Diumenge 26 de febrer: 18:00h
Sala d'Actes de l'Ajuntament - La Fuliola

Girona

Cicle Gaudí

Diumenge 5 de febrer: 18:00h
Teatre La Societat - Maçanet de la Selva

Dijous 16 de febrer: 20:00h
Teatre de Blanes - Blanes

Dijous 16 de febrer: 20:30h
Cercle Bredenc - Breda

Divendres 17 de febrer: 19:00h
Auditori Municipal - Santa Coloma de Farners

Divendres 17 de febrer: 20:00h
Teatre Centre Cultural Parroquial - La Cellera de Ter

Dissabte 18 de febrer: 19:00h
Cinema Catalunya - Ribes de Freser

Divendres 24 de febrer: 20:00h
Sala Polivalent de l'U d'octubre - Anglès

Dissabte 25 de febrer: 20:00h
Auditori de l'Ateneu - Banyoles

Diumenge 26 de febrer: 18:00h
Sala Centre Recreatiu - Cassà de la Selva

Diumenge 26 de febrer: 18:00h
Teatre Casino Llagosterenc - Llagostera

Cineclub Olot

Divendres 17 de febrer: 21:30h

Cineclub Amics del Cinema de la Vall de Ribes

Dissabte 18 de febrer: 19:00h

Centre

Cicle Gaudí

Dijous 9 de febrer: 21:00h
Cinema El Casal - Torelló

Dissabte 11 de febrer: 18:00h
El Catalunya - Avinyó

Diumenge 12 de febrer: 18:00h
Teatre El Coro - Sant Vicenç de Castellet

Dijous 16 de febrer: 20:00h
Ateneu Cinema - Igualada

Dijous 16 de febrer: 20:30h
Teatre Patronat - Berga

Divendres 17 de febrer: 19:00h
Teatre La Lliga - Capellades

Dissabte 18 de febrer: 20:00h
Sala Polivalent de l'Ajuntament - Tavertet

Diumenge 19 de febrer: 18:00h
Espai Hemalosa - Santa Maria d'Oló

Divendres 24 de febrer: 19:00h
Auditori Joan Cererols - Martorell

Divendres 24 de febrer: 20:00h
Centre Parroquial - Centelles

Divendres 24 de febrer: 20:30h
Teatre Auditori Agustí Soler i Mas - Navarcles

Divendres 24 de febrer: 21:00h
Casino de Calaf - Calaf

Divendres 24 de febrer: 21:30h
Teatre Comarcal - Solsona

Dissabte 25 de febrer: 20:30h
Fàbrica Vella - Sallent

Diumenge 26 de febrer: 18:00h
Teatre Els Catòlics - Cardona

Diumenge 26 de febrer: 18:00h
Sala El Sindicat - Balsareny

Diumenge 26 de febrer: 18:00h
Teatre Municipal - Sant Llorenç de Morunys

Diumenge 26 de febrer: 18:30h
Teatre Casal Cultural - Sant Fruitós de Bages

Diumenge 26 de febrer: 19:00h
Cinema Casal de Gràcia - Manlleu

Diumenge 26 de febrer: 19:00h
Can Costa Centre Cultural - Taradell

AlTer Cinema - Torelló

Dijous 9 de febrer: 21:00h

Pirineus

Cicle Gaudí

Diumenge 12 de febrer: 19:00h
Cinema-teatre Els Til·lers - Sort

Diumenge 19 de febrer: 16:00h
Centre Cívic Escoles Velles - Bellver de Cerdanya

Diumenge 19 de febrer: 19:00h
Sala d'actes de l'Ajuntament - Les

Dimecres 22 de febrer: 18:30h
Ajuntament de la Vall de Boí - Barruera

Divendres 24 de febrer: 21:30h
Molí de l'Oli - La Pobla de Segur

Dissabte 25 de febrer: 19:00h
Sala Lo Ventador - La Guingueta d'Àneu